Իսրայելական ինքնաթիռներն ու հրետանին հարվածներ են հասցրել Լիբանանի հարավային բնակավայրերին
Իսրայելական մարտական ​​ինքնաթիռներն ու հրետանին մի շարք հարվածներ են հասցրել Լիբանանի հարավային մի քանի բնակավայրերին։ Այդ մասին տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
Իսրայելական ինքնաթիռները մի քանի անգամ հարվածել են Ալ-Մանսուրի գյուղին, մինչդեռ հրետանին միաժամանակ գնդակոծել է Զուտար ալ-Շարքիան բնակավայրը և երկրի հարավում գտնվող այլ տարածքներ։
Իսրայելական անօդաչու թռչող սարքը պայթուցիկ նյութեր է նետել նաև Նաբաթիե ալ-Ֆաուկայի մերձակայքում գտնվող Ալ-Դաբշա տարածքում։ Հրետանային կրակի թիրախ է դարձել Այթարունը, որի ուղղությամբ իսրայելական զինվորականները նաև գնդացրային կրակ են բացել։
Հրետանային արկն ընկել է Բանի Հայյանի համայնքային վարչության շենքի վրա, իսկ իսրայելական անօդաչու թռչող սարքը վթարի է ենթարկվել Զիբքին գյուղի մերձակայքում։
Լիբանանում ՄԱԿ-ի ժամանակավոր ուժերն ավելի վաղ հայտնել էին, որ երկրի հարավում իսրայելական ռազմական գործողությունների նկատելի աճ է արձանագրվել։ Ըստ առաքելության տվյալների՝ խաղաղապահներն օգոստոսի 5-ից 16-ն ընկած ժամանակահատվածում արձանագրել են օրական միջինը 137 կրակոց, ընդ որում՝ շաբաթ օրը գրանցվել է 208, իսկ կիրակի օրը՝ 185 կրակոց։

Israeli warplanes and artillery carried out a series of strikes on several areas in southern Lebanon, RIA Novosti reports.
Israeli aircraft struck the village of Al-Mansouri several times, while artillery simultaneously shelled the village of Zawtar al-Sharqiyah and other areas in the south of the country.
An Israeli drone also dropped explosives in the Al-Dabsha area near Nabatieh al-Fawqa. Aitaroun also came under artillery fire, while Israeli forces opened machine-gun fire towards the area.
An artillery shell struck the municipal administration building in Bani Hayyan, while an Israeli drone crashed near the village of Zibqin.
The United Nations Interim Force in Lebanon (UNIFIL) had earlier reported a noticeable increase in Israeli military activity in the south of the country. According to the mission, peacekeepers recorded an average of 137 shots per day between August 5 and 16, with 208 recorded on Saturday and 185 on Sunday.