Մենք բարձր ենք գնահատում ՀՀ-ի հետ հարաբերությունները․ Թուրքմենստանի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ
Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովն անկեղծ շնորհավորանքներ և բարեմաղթանքներ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերընտրվելու առիթով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմը՝ ներկայացնելով ուղերձը։
«Մենք Թուրքմենստանում բարձր ենք գնահատում Հայաստանի Հանրապետության հետ հարաբերությունները, որոնք հիմնված են իրավահավասարության, փոխադարձ հարգանքի և վստահության սկզբունքների վրա։ Վստահ եմ, որ դրանք հետագայում ևս կզարգանան և կխորանան փոխշահավետ համագործակցության ոգով՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»,-ուղերձում նշել է պետության ղեկավարը։
Օգտվելով այս հաճելի առիթից՝ Թուրքմենստանի նախագահը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին մաղթել է քաջառողջություն և մեծ հաջողություններ պատասխանատու պետական գործունեության մեջ՝ ի նպաստ Հայաստանի բարեկամ ժողովրդի խաղաղության, բարեկեցության և բարգավաճման։

Мы высоко ценим отношения с Арменией: президент Туркменистана поздравил Никола Пашиняна с переизбранием на пост премьер-министра
Президент Туркменистана Сердар Бердымухамедов направил Николу Пашиняну искренние поздравления и наилучшие пожелания в связи с его переизбранием на пост премьер-министра Республики Армения.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-службу премьер-министра РА, в послании президента Турцменистана, в частности, говорится:
«Мы в Туркменистане высоко ценим отношения с Республикой Армения, основанные на принципах равенства, взаимного уважения и доверия. Уверен, что они будут и впредь развиваться и углубляться в духе взаимовыгодного сотрудничества на благо наших народов».
Пользуясь этой приятной возможностью, президент Туркменистана пожелал премьер-министру Армении крепкого здоровья и больших успехов в его ответственной государственной деятельности на благо мира, благополучия и процветания дружественного народа Армении.