Հնդկաստանի և Իսրայելի վարչապետները քննարկել են Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին և Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են երկկողմ համագործակցությունը և Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը։
«Հեռախոսազրույց ունեցա վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի հետ։ Մենք քննարկեցինք Հնդկաստանի և Իսրայելի միջև հատուկ ռազմավարական գործընկերության տարբեր ասպեկտների զարգացումը, որը շարունակում է ամրապնդվել։ Մենք նաև մտքեր փոխանակեցինք Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ»,-ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՏԱՍՍ»-ը, այս մասին X-ում գրել է Մոդին։
Ինչպես առանձին հայտարարության մեջ նշել է Հնդկաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, կառավարությունների ղեկավարները «վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ հետագայում ամրապնդելու երկկողմ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում՝ ի շահ երկու երկրների»։ Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել շփումները։

Премьер-министры Индии и Израиля обсудили ситуацию на Ближнем Востоке
Премьер-министры Индии и Израиля Нарендра Моди и Биньямин Нетаньяху обсудили по телефону двустороннее сотрудничество и ситуацию на Ближнем Востоке.
"Состоялся телефонный разговор с премьер-министром Биньямином Нетаньяху. Мы обсудили развитие различных аспектов особого стратегического партнерства между Индией и Израилем, которое продолжает укрепляться. Мы также обменялись мнениями о текущей ситуации на Ближнем Востоке", - как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, написал Моди на своей странице в Х.
Как отметила пресс-служба индийского правительства в отдельном сообщении, главы правительств "подтвердили свою приверженность дальнейшему укреплению двустороннего сотрудничества в различных сферах на благо обеих стран". "Стороны договорились поддерживать связь", - указано в сообщении.