Հնդկաստանի և Իսրայելի վարչապետները քննարկել են Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը
Հնդկաստանի վարչապետ Նարենդրա Մոդին և Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկել են երկկողմ համագործակցությունը և Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակը։
«Հեռախոսազրույց ունեցա վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուի հետ։ Մենք քննարկեցինք Հնդկաստանի և Իսրայելի միջև հատուկ ռազմավարական գործընկերության տարբեր ասպեկտների զարգացումը, որը շարունակում է ամրապնդվել։ Մենք նաև մտքեր փոխանակեցինք Մերձավոր Արևելքում տիրող իրավիճակի վերաբերյալ»,-ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, վկայակոչելով «ՏԱՍՍ»-ը, այս մասին X-ում գրել է Մոդին։
Ինչպես առանձին հայտարարության մեջ նշել է Հնդկաստանի կառավարության մամուլի ծառայությունը, կառավարությունների ղեկավարները «վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ հետագայում ամրապնդելու երկկողմ համագործակցությունը տարբեր ոլորտներում՝ ի շահ երկու երկրների»։ Կողմերը պայմանավորվել են շարունակել շփումները։

Indian and Israeli prime ministers discuss situation in the Middle East
Indian Prime Minister Narendra Modi and Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu discussed bilateral cooperation and the situation in the Middle East during a telephone conversation.
“During a telephone conversation with Prime Minister Benjamin Netanyahu, we discussed various aspects of further developing the special strategic partnership between India and Israel, which continues to grow stronger. We also exchanged views on the situation in the Middle East,” Modi wrote on X, according to TASS.
In a separate statement, the Indian government’s press service said the two leaders reaffirmed their commitment to further strengthening bilateral cooperation across various sectors for the benefit of both countries.