ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին՝ առաքելության ավարտի կապակցությամբ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 4-ին ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Երկուստեք գոհունակությամբ ընդգծվել են վերջին տարիներին Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև ռազմավարական բնույթի գործընկերության օրակարգի զգալի ընդլայնումն ու արձանագրված շոշափելի արդյունքները: Անդրադարձ է կատարվել հետագա ծրագրերին:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է դեսպան Սինհայի անձնական ներդրումը Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների զարգացման ու երկկողմ համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ մաղթելով նրան հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:

Глава МИД Армении принял посла Индии в связи с завершением ее миссии
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 4 августа принял посла Индии в Армении Нилакши Саха Синху в связи с завершением ее дипломатической миссии.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, с удовлетворением были отмечены значительное расширение повестки партнерства стратегического характера между Арменией и Индией за последние годы и зафиксированные ощутимые результаты. Были обсуждены дальнейшие программы.
Министр Мирзоян подчеркнул личный вклад посла Синхи в развитие отношений между Арменией и Индией и углубление двустороннего сотрудничества, пожелав ей успехов в дальнейшей деятельности.