ՀՀ ԱԳ նախարարն ընդունել է Հնդկաստանի դեսպանին՝ առաքելության ավարտի կապակցությամբ
Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն օգոստոսի 4-ին ընդունել է Հայաստանում Հնդկաստանի դեսպան Նիլակշի Սահա Սինհային՝ վերջինիս դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:
Երկուստեք գոհունակությամբ ընդգծվել են վերջին տարիներին Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև ռազմավարական բնույթի գործընկերության օրակարգի զգալի ընդլայնումն ու արձանագրված շոշափելի արդյունքները: Անդրադարձ է կատարվել հետագա ծրագրերին:
Նախարար Միրզոյանն ընդգծել է դեսպան Սինհայի անձնական ներդրումը Հայաստան-Հնդկաստան հարաբերությունների զարգացման ու երկկողմ համագործակցության խորացման ուղղությամբ՝ մաղթելով նրան հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan met with India’s Ambassador to Armenia Nilakshi Saha Sinha on Tuesday on the occasion of the completion of her diplomatic mission.
According to the Foreign Ministry’s readout, the sides expressed satisfaction with the significant expansion of the strategic partnership agenda between Armenia and India in recent years, as well as with the tangible results achieved. They also discussed future plans.
Minister Mirzoyan highlighted Ambassador Sinha’s personal contribution to the development of Armenia-India relations and the deepening of bilateral cooperation, wishing her success in her future endeavors.