ԱԺ երեք խմբակցություններն ընտրել են իրենց ղեկավարներին և քարտուղարներին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի իններորդ գումարման երեք խմբակցություններն ընտրել են իրենց ղեկավարներին և քարտուղարներին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովի առաջին նստաշրջանի ընթացքում հայտարարել է նիստը նախագահող, տարիքով ավագ պատգամավոր Կնյազ Հասանովը։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Արուսյակ Մանավազյանը, խմբակցության քարտուղար՝ Վոլոդյա Հակոբյանը։
«Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունը կղեկավարի Նարեկ Կարապետյանը, իսկ խմբակցության քարտուղարի պաշտոնը կզբաղեցնի Տիգրան Աբրահամյանը։
«Հայաստան» խմբակցության ղեկավար է ընտրվել Աննա Գրիգորյանը, քարտուղար՝ Արթուր Խաչատրյանը։
Իններորդ գումարման Ազգային ժողովում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն ունի 64, «Ուժեղ Հայաստան»-ը՝ 29, իսկ «Հայաստան» խմբակցությունը՝ 12 պատգամավոր։

Три фракции НС РА избрали своих лидеров и секретарей
Три фракции Национального собрания Республики Армения девятого созыва избрали своих лидеров и секретарей
Как передает Арменпресс, об этом заявил председатель сессии, старший по возрасту депутат Князь Гасанов, во время первой сессии Национального собрания.
Руководителем фракции «Гражданский договор» избрана Арусяк Манавазян, а секретарем этой фракции — Володя Акобян.
Фракцию «Сильная Армения» возглавит Нарек Карапетян, а Тигран Абрамян займет должность секретаря этой фракции.
Руководителем фракции «Армения» избрана Анна Григорян, а секретарем — Артур Хачатрян.
В Национальном собрании девятого созыва у фракции «Гражданский договор» — 64 депутата, у фракции «Сильная Армения» — 29 депутатов, а у фракции «Армения» — 12 депутатов.