Ռուսաստանը և Ուկրաինան զոհված զինվորականների մարմինների փոխանակում են կատարել Բելառուսի տարածքում
Ռուսաստանի և Ուկրաինայի միջև զոհված զինծառայողների մարմինների հերթական փոխանակումն է տեղի ունեցել Բելառուսի սահմանամերձ գոտում։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ԲելՏա գործակալությունը։
Նշվում է, որ Գոմելի մարզի Նովայա Գուտա անցակետում տեղի է ունեցել փոխանակում՝ 501-ը 31-ի դիմաց բանաձևով։ Ռուսական կողմը ստացել է 31 մարմին, վերադարձրել՝ 501:
Ըստ հրապարակման՝ Բելառուսը շարունակում է մարդասիրական առաքելությունը՝ տրամադրելով անվտանգ միջանցքներ և հարթակներ երկու երկրների ռազմագերիների, քաղաքացիական անձանց և զոհված զինծառայողների մարմինների փոխանակումների կազմակերպման և իրականացման համար։

Россия и Украина на территории Беларуси передали друг другу тела погибших военных
В приграничной зоне Беларуси произошла очередная передача тел погибших военнослужащих между Россией и Украиной. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на агентство БелТА.
Отмечается, что обмен прошёл на контрольно-пропускном пункте “Новая Гута” Гомельской области по формуле 501 за 31. Российская сторона получила 31 тело, вернула 501.
По данным издания, Беларусь продолжает свою гуманитарную миссию, предоставляя безопасные коридоры и платформы для организации и осуществления передачи военнопленных, гражданских лиц и тел погибших военнослужащих с обеих сторон.