Մեկնարկել է «Երիտասարդները հանուն խաղաղության» ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի միջմշակութային առաջնորդության ծրագրին մասնակցելու հայտերի ընդունումը
Մեկնարկել է «Երիտասարդները հանուն խաղաղության» ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի միջմշակութային առաջնորդության ծրագրին մասնակցելու համար դիմումների ընդունումը։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հայաստանի կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունից հայտնում են, որ 2026 թվականի թեման է «Մարդկային կապը և երկխոսությունը արհեստական բանականության դարաշրջանում»:
Դիմորդները պետք է լինեն 25-45 տարեկան՝ 2026 թվականի հոկտեմբերի 22-ի դրությամբ։ Ունենան իրենց ոլորտում առաջնորդության հաստատված փորձ և ձեռքբերումներ։ Ցուցաբերեն հանձնառություն միջմշակութային երկխոսության և հասարակական դրական ազդեցության նկատմամբ։
Ունենան դրական փոփոխություններ նախաձեռնելու և իրականացնելու ներուժ։ Կարողանան լիարժեք մասնակցել ծրագրի բոլոր բաղադրիչներին։ Ազատ տիրապետեն անգլերենի:

Начался прием заявок на участие в программе ЮНЕСКО “Молодежь за мир: межкультурное лидерство”
Начался прием заявок на участие в программе ЮНЕСКО “Молодежь за мир: межкультурное лидерство”. Как передает “Арменпресс”, в Министерстве образования, науки, культуры и спорта Армении сообщили, что темой программы 2026 года “Человеческие связи и диалог в эпоху искусственного интеллекта”.
К участию допускаются кандидаты в возрасте от 25 до 45 лет по состоянию на 22 октября 2026 года. Кандидаты должны обладать подтвержденным опытом лидерства и достижениями в своей области, демонстрировать приверженность межкультурному диалогу и позитивному влиянию на общество,
иметь потенциал для инициирования и осуществления позитивных изменений, быть способными в полной мере участвовать во всех компонентах программы, свободно владеть английским языком.