Լիբանանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին ցուցաբերվող շարունակական աջակցության համար
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը Լիբանան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է Լիբանանի նախագահի աշխատակազմի գլխավոր տնօրեն Անտուան Շուքեյրի հետ։
Հանդիպման ընթացքում Անտուան Շուքեյրը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ կառավարությանը Լիբանանին ցուցաբերվող շարունակական աջակցության, այդ թվում՝ մարդասիրական օգնության տրամադրման համար։
Բարձր գնահատելով երկու երկրների բարեկամական հարաբերությունները՝ Վահան Կոստանյանը վերահաստատել է Հայաստանի հանձնառությունը՝ շարունակելու աջակցել բարեկամ Լիբանանին՝ նպաստելով երկրում առկա մարդասիրական իրավիճակի մեղմացմանը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաև Հայաստանի և Լիբանանի նախագահների աշխատակազմերի միջև համագործակցության զարգացմանն՝ ընդգծելով այդ համագործակցության ինստիտուցիոնալ ամրապնդման և անհրաժեշտ իրավապայմանագրային հիմքերի ձևավորման կարևորությունը:

Ливан выразил Армении благодарность за неизменную поддержку
Заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян в рамках своего рабочего визита в Ливан встретился с генеральным директором администрации президента Ливана Антуаном Шукейром.
Как передает Арменпресс со ссылкой на  МИД РА, в ходе встречи Антуан Шукейр поблагодарил правительство Армении за неизменную поддержку Ливана, в том числе предоставление гуманитарной помощи.
Высоко оценив дружеские отношения между двумя странами, Ваан Костанян подтвердил приверженность Армении продолжению поддержки дружественного Ливана, содействуя смягчению гуманитарной ситуации в стране.
Собеседники также затронули вопрос развития сотрудничества между аппаратами президентов Армении и Ливана, подчеркнув важность институционального укрепления этого сотрудничества и формирования необходимых правовых и договорных основ.