Վահան Կոստանյանը Բեյրութում հանդիպել է Լիբանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարարի հետ
Աշխատանքային այցով Բեյրութում գտնվող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանին հուլիսի 7-ին ընդունել է Լիբանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Յուսեֆ Ռաջին:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն, անդրադառնալով երկու պետությունների միջև առկա ջերմ և բարեկամական հարաբերություններին, վերահաստատել է ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը շարունակել աջակցել Լիբանանին, այդ թվում՝ մարդասիրական խնդիրների հասցեագրման համատեքստում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել երկու երկրների քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպություններում և բազմակողմ հարթակներում հետագա փոխգործակցության հեռանկարներին։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում ընթացող զարգացումներին: Այս համատեքստում ընդգծվել է երկու երկրների միջև քննարկումները բարձրագույն մակարդակով շարունակելու կարևորությունը:

Замглавы МИД Армении провел встречу с министром иностранных дел и эмигрантов Ливана
Находящийся с рабочим визитом в Бейруте заместитель министра иностранных дел Армении Ваан Костанян 7 июля провел встречу с министром иностранных дел и эмигрантов Ливана Юсеф Раджи.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте СМИ и общественной дипломатии МИД Армении, коснувшись существующих между двумя государствами теплых и дружественных отношений, Костанян подтвердил готовность правительства Республики Армения продолжать оказывать поддержку Ливану, в том числе в контексте решения гуманитарных проблем.
Собеседники затронули перспективы активизации политического диалога двух стран, сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами, а также дальнейшего взаимодействия в международных организациях и на многосторонних площадках.
Были также затронуты происходящие на Южном Кавказе и Ближнем Востоке процессы. В этом контексте была подчеркнута важность продолжения дискуссий между двумя странами на высшем уровне.