Վահան Կոստանյանը Բեյրութում հանդիպել է Լիբանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարարի հետ
Աշխատանքային այցով Բեյրութում գտնվող Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանին հուլիսի 7-ին ընդունել է Լիբանանի արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Յուսեֆ Ռաջին:
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալն, անդրադառնալով երկու պետությունների միջև առկա ջերմ և բարեկամական հարաբերություններին, վերահաստատել է ՀՀ կառավարության պատրաստակամությունը շարունակել աջակցել Լիբանանին, այդ թվում՝ մարդասիրական խնդիրների հասցեագրման համատեքստում:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել երկու երկրների քաղաքական երկխոսության ակտիվացման, արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների միջև համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպություններում և բազմակողմ հարթակներում հետագա փոխգործակցության հեռանկարներին։
Անդրադարձ է կատարվել նաև Հարավային Կովկասում և Մերձավոր Արևելքում ընթացող զարգացումներին: Այս համատեքստում ընդգծվել է երկու երկրների միջև քննարկումները բարձրագույն մակարդակով շարունակելու կարևորությունը:

Armenian Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, who is on a working visit to Beirut, met with Lebanese Minister of Foreign Affairs and Emigrants Youssef Raji on July 7.
According to Armenia’s Ministry of Foreign Affairs, the deputy foreign minister, referring to the warm and friendly relations between the two countries, reaffirmed the Armenian government’s readiness to continue supporting Lebanon, including in addressing humanitarian challenges.
During the meeting, the interlocutors discussed the intensification of political dialogue between the two countries, cooperation between their foreign ministries, as well as prospects for further engagement within international organisations and multilateral platforms.
They also exchanged views on developments in the South Caucasus and the Middle East. In this context, the importance of continuing discussions between the two countries at the highest level was underscored.