Սուրեն Պապիկյանը կարևորել է հասարակական խորհրդում հանրային ոլորտի տարբեր գործիչների ներգրավվածությունը
Պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում հունիսի 26-ին պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել նախարարին կից հասարակական խորհրդի անդրանիկ նիստը։
«Արմենպրես»-ին գերատեսչությունից տեղեկացրին, որ Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել ներկաներին՝ խորհրդի կազմում ընդգրկվելու հայտ ներկայացնելու համար, և նշել, որ ողջունելի ու կարևոր է հասարակական խորհրդում հանրային ոլորտի տարբեր գործիչների ներգրավվածությունը։
Կարևորելով բանակ-հասարակություն կապի ամրապնդումը՝ Սուրեն Պապիկյանն ընդգծել է, որ այդ ուղղությամբ ակնկալվում է հասարակական խորհրդի նշանակալի դերակատարումը։
Խորհրդի առաջին նիստի ընթացքում քննարկվել և նախանշվել են համագործակցության հիմնական ուղղությունները, նաև այն հարթակները, որոնց միջոցով մեկնարկելու է փոխգործակցությունը։

Министр обороны Армении подчеркнул важность вовлечения различных деятелей общественной сферы в общественный совет
Под председательством министра обороны Армении Сурена Папикяна 26 июня состоялось первое заседание общественного совета при министре.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе министерства, Сурен Папикян поблагодарил присутствующих за подачу заявок на включение в состав совета и отметил, что вовлечение различных деятелей общественной сферы в общественный совет приветствуется и является важным.
Подчеркну важность укрепления связи между армией и обществом, Сурен Папикян отметил, что в этом направлении ожидается значительная роль общественного совета.
В ходе первого заседания совета были обсуждены и намечены основные направления сотрудничества, а также платформы, посредством которых начнется взаимодействие.