Պենտագոնն Իրանի հետ պատերազմի ծախսերը ծածկելու համար Կոնգրեսից 80 միլիարդ դոլար է ցանկանում. Wall Street Journal
ԱՄՆ պաշտպանության փոխնախարար Սթիվեն Ֆայնբերգն այս շաբաթ ամերիկացի օրենսդիրներին ասել է, որ գերատեսչությանը անհրաժեշտ է 80 միլիարդ դոլար՝ Իրանի դեմ պատերազմի ծախսերը, ինչպես նաև ոչ պատերազմական այլ պարտավորություններ ծածկելու համար։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է The Wall Street Journal պարբերականը։
Ըստ գործընթացին ծանոթ անանուն աղբյուրի՝ ամբողջական հավելյալ ֆինանսավորման հայտը կարող է օրենսդիրներին ուղարկվել առաջիկա օրերի ընթացքում։
ԱՄՆ–ի և Իսրայելի կողմից Իրանի դեմ պատերազմի ընդհանուր ծախսերի ընդհանուր ծավալը շարունակում է անհայտ մնալ, սակայն փորձագետները գնահատում են, որ հակամարտությունը կարող է ԱՄՆ տնտեսության համար արժենալ մինչև 1 տրիլիոն դոլար։

Пентагон требует от Конгресса 80 миллиардов долларов на покрытие расходов на войну с Ираном - The Wall Street Journal
Заместитель министра обороны США Стивен Файнберг заявил на этой неделе американским законодателям, что министерству необходимо 80 миллиардов долларов для покрытия расходов на войну против Ирана, а также других невоенных обязательств. Как передает "Арменпресс", об этом сообщает The Wall Street Journal.
По словам неназванного источника, знакомого с процессом, полный запрос на дополнительное финансирование может быть отправлен законодателям в ближайшие дни.
Общая стоимость войны США и Израиля против Ирана остается неизвестной, но эксперты подсчитали, что конфликт может стоить экономике США до 1 триллиона долларов.