Ռուսաստանը և Ուկրաինան զինծառայողների մարմինների հերթական փոխանակումն են կատարել
Ռուսաստանը և Ուկրաինան զոհերի մարմինների փոխանակում են կատարել, որի արդյունքում Ուկրաինա է վերադարձվել 522 զոհված զինծառայողի մարմին, Ռուսաստան՝ 33։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Ուկրաինայի Ռազմագերիների հետ վարվելակերպի համակարգող շտաբը։
«Ռուսական կողմի պնդմամբ՝ մարմինները պատկանում են Ուկրաինայի քաղաքացիներին, մասնավորապես՝ զինծառայողներին», - ասվում է ուկրաինական շտաբի հայտարարության մեջ։
Ավելի վաղ մարմինների փոխանակման մասին հայտնել էր Համառուսաստանյան պետական հեռուստառադիոընկերության աշխատակից Եվգենի Պոդդուբնին։
«Կայացել է մարմինների նոր փոխանակում։ Ուկրաինան ստացել է 522 մարմին, իսկ Ռուսաստանը վերադարձրել է 33 զինծառայողի մարմին», - գրել է Պոդդուբնին իր Telegram ալիքում։
Ռուսաստանը և Ուկրաինան պարբերաբար փոխանակում են ռազմագերիների և զոհվածների մարմիններ։
Նախորդ փոխանակումը տեղի է ունեցել մայիսի 15-ին։ Ըստ Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությանը կից «Ռիբար» Telegram ալիքի՝ սա այս տարի հինգերորդն է։

Россия и Украина провели очередной обмен телами погибших военнослужащих
Россия и Украина обменялись телами погибших военнослужащих, Украине передали 522 тела, России — 33. Как передает “Арменпресс”, заявление по этому поводу сделал Координационный штаб по вопросам обращения с военнопленными.
“Согласно российской стороне, тела принадлежат гражданам Украины, в частности, военнослужащим”, — говорится в заявлении штаба.
Ранее об обмене телами сообщил военный корреспондент Евгений Поддубный.
“Состоялся еще один обмен телами. Украина получила 522 тела, Россия 33 военнослужащих”, — написал Поддубный в своем Telegram-канале.
Россия и Украина регулярно обмениваются телами военнопленных и погибших.
Предыдущий обмен состоялся 15 мая. По данным Telegram-канала “Рибар”, связанного с Министерством обороны России, это уже пятый обмен в этом году.