Ընտրություններում ՔՊ-ի արձանագրած արդյունքներն անխոցելիորեն լեգիտիմ են. Նիկոլ Փաշինյան
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանում հունիսի 7-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արձանագրած արդյունքներն անխոցելիորեն լեգիտիմ են։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետն այդ մասին ասել է լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
«Հայաստանի քաղաքացին խորհրդարանական ընտրություններում իր կամքն արտահայտելու հնարավորություն է ունեցել։ Ընտրությունների արդյունքները, մասնավորապես ՔՊ-ի արձանագրած արդյունքները, անխոցելիորեն լեգիտիմի են, և ընտրությունների արդյունքներն էլ առնվազն այս մասով արտահայտում են Հայաստանի քաղաքացիների ազատ կամարտահայտումը»,-ասել է Փաշինյանը։
Հարցին, թե արդյոք դրանք լեգիտիմ չեն ընդդիմադիր քաղաքական ուժերի արձանագրած արդյունքների մասով, Փաշինյանն ասել է.
«Ընդդիմադիրների մասով տասնյակ ընտրակաշառքներ բաժանելու քրեական գործեր և ձայնագրություններ կան հրապարակված»։
Հայաստանում հունիսի 7-ին տեղի ունեցած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով խորհրդարան են անցել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունը, որը խորհրդարանում կունենա կայուն մեծամասնություն և կձևավորի կառավարություն, ինչպես նաև ընդդիմադիր «Ուժեղ Հայաստան» և «Հայաստան» դաշինքները։

Prime Minister Nikol Pashinyan said that the results achieved by his Civil Contract Party in the June 7 parliamentary elections are “undisputedly legitimate.”
“The citizens of Armenia had the opportunity to express their will in the parliamentary elections. The election results, particularly those recorded by the Civil Contract Party, are undisputedly legitimate, and at least in this regard, the results reflect the free expression of the will of the citizens of Armenia,” Pashinyan said at a press briefing on June 18.
When asked whether the results are not legitimate with regard to opposition forces, Pashinyan said:
“In the case of the opposition, there are dozens of criminal cases and published recordings related to vote-buying.”
The Civil Contract Party won a majority in the new parliament. Two opposition blocs — Strong Armenia and Armenia — will also be represented.