Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղարը շնորհավորել է վարչապետին ընտրություններում հաղթանակի առիթով
Շանհայի համագործակցության կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Նուրլան Երմեկբաևը շնորհավորել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանում ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով:
«Հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի, Շանհայի համագործակցության կազմակերպության անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ և Ձեր գլխավորած «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությանը Հայաստանի Հանրապետությունում կայացած խորհրդարանական ընտրություններում համոզիչ հաղթանակի առիթով։
Ձեր երկիրը հաջողություններ է արձանագրում հասարակական կյանքի բոլոր ոլորտների կատարելագործման և արդիականացման, տնտեսական զարգացման բարձր տեմպերի ապահովման ու միջազգային հեղինակության ամրապնդման գործում։
Գոհունակությամբ նշում եմ Հայաստանի ակտիվ գործունեությունը՝ որպես ՇՀԿ-ի երկխոսության գործընկեր։ Երևանի այսպիսի մոտեցումը լրացուցիչ խթան է հաղորդում Կազմակերպության լայն օրակարգին՝ բացելով նոր հեռանկարներ փոխշահավետ համագործակցության համար։
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Նիկոլ Վովայի, քաջառողջություն և հաջողություններ պետական գործունեության մեջ, իսկ Հայաստանի ժողովրդին՝ խաղաղություն և հետագա բարգավաճում»։

Генеральный секретарь Шанхайской организации сотрудничества поздравил премьер-министра с победой на выборах
Генеральный секретарь Шанхайской организации сотрудничества Нурлан Ермекбаев поздравил премьер-министра Никола Пашиняна с победой на выборах в Армении.
Как передает Арменпресс, в сообщении, опубликованном аппаратом премьер-министра, говорится:
«Уважаемый Никол Воваевич, от имени Шанхайской организации сотрудничества я искренне поздравляю Вас и возглавляемую Вами партию «Гражданский договор» с убедительной победой на парламентских выборах в Республике Армения.
Ваша страна добивается успехов в улучшении и модернизации всех сфер общественной жизни, обеспечении высоких темпов экономического развития и укреплении своей международной репутации.
С удовлетворением отмечаю активную деятельность Армении как партнера ШОС по диалогу. Такой подход Еревана придает дополнительный импульс широкой повестке дня Организации, открывая новые перспективы для взаимовыгодного сотрудничества.
Желаю вам, уважаемый Никол Воваевич, крепкого здоровья и успехов в вашей государственной деятельности, а народу Армении — мира и дальнейшего процветания».