Ռուսաստանն ու Ուկրաինան նոր փոխադարձ հարվածներ են հասցրել
Կիևը և Մոսկվան հայտնել են միմյանց նոր հարվածներ հասցնելու մասին։ Ուկրաինայի Սումիի մարզի ռազմական վարչակազմի ղեկավար Օլեգ Գրիգորովը տեղեկացրել է, որ ռուսական բանակը հունիսի 12-ի գիշերը հարվածել է քաղաքացիական ենթակառուցվածքային օբյեկտի, որի հետևանքով զոհվել է 44-ամյա մի կին, ևս մեկը վիրավորվել է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը։
Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ​​ծառայությունը հայտնել է, որ Նիկոլաևի շրջանում անօդաչու թռչող սարքի հարձակման հետևանքով երեք մարդ է վիրավորվել։
«Փրկարարները մարել են Բորիսպոլի շրջանում ենթակառուցվածքային օբյեկտի վրա ռուսական անօդաչու թռչող սարքի հարվածի հետևանքով 2000 քառակուսի մետր տարածքի վրա տարածված հրդեհը», - նշվել է Ուկրաինայի արտակարգ իրավիճակների պետական ​​ծառայության հայտարարության մեջ։
Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբն էլ հայտնել է, որ Թաթարստանի Նիժնեկամսկ քաղաքում հարված է հասցվել «Տանեկո» և «Տաիֆ-ՆԿ» նավթավերամշակման գործարաններին։
Իր հերթին, Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հայտնել է, որ հունիսի 12-ի գիշերը ՀՕՊ ուժերը Ռուսաստանի մարզերի և Ազովի ծովի երկնքում խոցել են 231 ուկրաինական անօդաչու թռչող սարք (ԱԹՍ):
Թաթարստանի նախագահ Ռուստամ Միննիխանովն իր Telegram ալիքում հայտնել է հունիսի 12-ի առավոտյան զանգվածային հարձակման մասին՝ հավելելով, որ ԱԹՍ-ներից մեկը հարվածել է բնակելի շենքի, որի հետևանքով վիրավորվել է երեք մարդ, որոնք բժշկական օգնություն են ստանում։
Մոսկվայի քաղաքապետ Սերգեյ Սոբյանինը հայտնել է, որ գիշերը Ռուսաստանի ՀՕՊ համակարգերը ոչնչացրել են մայրաքաղաքի ուղղությամբ արձակված 14 ԱԹՍ։ Նա հավելել է, որ վթարի վայրում աշխատում են արտակարգ ծառայությունները։
Ռոստովի մարզի նահանգապետը հայտնել է, որ հինգ շրջաններում «ավելի քան 60 անօդաչու թռչող սարք է խոցվել». ներկայում զոհերի կամ ավերածությունների մասին տեղեկություններ չկան։
Կալուգայի մարզի նահանգապետ Վլադիսլավ Շապշան իր հերթին հայտարարել է, որ հունիսի 11-ի երեկոյան և հունիսի 12-ի գիշերը մարզում վեց  անօդաչու թռչող սարք է խոցվել։

Россия и Украина наносят новые взаимные удары
Киев и Москва сообщают о новых взаимных ударах. Олег Григоров, глава военной администрации Сумской области Украины, заявил, что в ночь на 12 июня российская армия нанесла удар по объекту гражданской инфраструктуры, в результате погибла 44-летняя женщина, другая получила ранения. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на Русскую службу BBC.
Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Украины сообщила о трех ранениях в результате удара беспилотника в Николаевской области.
“Спасатели ликвидировали пожар на площади 2000 кв.м, возникший в результате российского удара БпЛА по объекту инфраструктуры в Бориспольском районе”, — говорится в заявлении Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Украины.
Генеральный штаб Вооруженных сил Украины также сообщил о попаданиях по нефтеперерабатывающим заводам “Танеко” и “Таиф-НК” в городе Нижнекамске, Татарстан.
Министерство обороны России сообщило, что в ночь на 12 июня силы ПВО сбили 231 украинский беспилотный летательный аппарат (БПЛА) в небе над российскими регионами и Азовским морем.
Президент Татарстана Рустам Минниханов сообщил в своем Telegram-канале о массированном нападении утром 12 июня, добавив, что один из БПЛА врезался в жилой дом, ранив трех человек, которым оказывается медицинская помощь.
Мэр Москвы Сергей Собянин сообщил, что российские системы ПВО за ночь уничтожили 14 БПЛА, запущенных в сторону столицы. Он добавил, что на месте крушения работают аварийно-спасательные службы.
Губернатор Ростовской области сообщил, что в пяти регионах было сбито более 60 дронов. В настоящее время сообщений о жертвах или разрушениях нет.
Губернатор Калужской области Владислав Шапша заявил, что вечером 11 июня и в ночь на 12 июня в этом районе было сбито шесть беспилотников.