Պակիստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Պակիստանի վարչապետ Մուհամմադ Շեհբազ Շարիֆը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առթիվ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Պակիստանի ժողովրդի և Կառավարության, ինչպես նաև իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ վերջերս կայացած Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով։
Ձեր վերընտրությունն արտացոլում է Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի հավատն ու վստահությունը Ձեր առաջնորդության և խաղաղ ու առաջադեմ ազգի տեսլականի նկատմամբ։
Ակնկալում եմ Ձերդ Գերազանցության հետ համագործակցելուն՝ Պակիստան-Հայաստան հարաբերություններն ամրապնդելու համար, և ցանկանում եմ ընդգծել, որ Պակիստանը մեծ նշանակություն է տալիս խաղաղությանը և կառուցողական համագործակցությանն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև։
Մենք հույս ունենք, որ Ձեր նոր պաշտոնավարումը կնպաստի Հարավային Կովկասում խաղաղության, կայունության, տնտեսական զարգացման առաջխաղացմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ շարունակական առողջություն, բարեկեցություն, ինչպես նաև առաջընթաց և բարգավաճում Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին։

Pakistani Prime Minister Shehbaz Sharif has congratulated Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan on his Civil Contract party’s victory in the June 7 parliamentary elections.
“Your re-election reflects the belief and trust of the people of the Republic of Armenia in your leadership and your vision of a peaceful and progressive nation,” Sharif said in a letter addressed to Pashinyan, according to his office.
“I look forward to working with Your Excellency to strengthen Pakistan–Armenia relations, and I wish to emphasize that Pakistan attaches great importance to peace and constructive cooperation between Azerbaijan and Armenia.
We hope that your new term in office will contribute to the advancement of peace, stability, and economic development in the South Caucasus.
I wish you continued health and well-being, as well as progress and prosperity for the friendly people of Armenia.”