Պակիստանի վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին
Պակիստանի վարչապետ Մուհամմադ Շեհբազ Շարիֆը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության հաղթանակի առթիվ:
Ուղերձում, մասնավորապես, ասված է. «Պակիստանի ժողովրդի և Կառավարության, ինչպես նաև իմ անունից սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ վերջերս կայացած Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով։
Ձեր վերընտրությունն արտացոլում է Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի հավատն ու վստահությունը Ձեր առաջնորդության և խաղաղ ու առաջադեմ ազգի տեսլականի նկատմամբ։
Ակնկալում եմ Ձերդ Գերազանցության հետ համագործակցելուն՝ Պակիստան-Հայաստան հարաբերություններն ամրապնդելու համար, և ցանկանում եմ ընդգծել, որ Պակիստանը մեծ նշանակություն է տալիս խաղաղությանը և կառուցողական համագործակցությանն Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև։
Մենք հույս ունենք, որ Ձեր նոր պաշտոնավարումը կնպաստի Հարավային Կովկասում խաղաղության, կայունության, տնտեսական զարգացման առաջխաղացմանը։
Մաղթում եմ Ձեզ շարունակական առողջություն, բարեկեցություն, ինչպես նաև առաջընթաց և բարգավաճում Հայաստանի բարեկամ ժողովրդին։

Премьер-министр Пакистана направил поздравительное послание Николу Пашиняну
Премьер-министр Пакистана Мухаммад Шехбаз Шариф направил поздравительное послание премьер-министру Армении Николу Пашиняну в связи с победой партии «Гражданский договор» на парламентских выборах.
Как передает Арменпресс, об этом сообщает администрация премьер-министра РА.
В послании, в частности, говорится: «От имени народа и правительства Пакистана, а также от себя лично, от всей души поздравляю Вас с победой на недавних парламентских выборах в Армении.
Ваше переизбрание отражает веру и доверие народа Республики Армения к Вашему руководству и видению мирного и прогрессивного государства.
Я с нетерпением жду сотрудничества с Вашим Превосходительством в укреплении пакистано-армянских отношений и хотел бы подчеркнуть, что Пакистан придает большое значение миру и конструктивному сотрудничеству между Азербайджаном и Арменией.
Мы надеемся, что Ваш новый срок официальной службы будет способствовать продвижению мира, стабильности и экономического развития на Южном Кавказе.
Желаю Вам крепкого здоровья, благополучия, а также прогресса и процветания дружественному народу Армении.