Փաշինյանը Հայաստան-Վրաստան հարաբերությունների ներկա մակարդակը շատ բարձր է գնահատում
ՀՀ վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի և Վրաստանի հարաբերությունները շատ բարձր մակարդակի վրա են, սակայն երկու երկրները շարունակելու են առավել սերտ համագործակցությունը քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ խորհրդարանական ընտրություններին քվեարկելուց հետո ճեպազրույցում Վրաստանի հանրային հեռարձակողի հարցին ի պատասխան՝ Փաշինյանը նշել է, որ հայ-վրացական հարաբերություններն առանձնահատուկ բնույթ ունեն։
«Մենք Վրաստանի հետ այնքան լավ հարաբերություններ ունենք, որ նույնիսկ դժվար է խոսել այդ հարաբերությունների հետագա խորացման մասին։ Իհարկե, սա նաև զգացմունքների մասին է, և Հայաստանի ու Վրաստանի միջև այդ զգացմունքները շատ մեծ են և լիարժեք»,- ասել է նա։
Վարչապետն ընդգծել է, որ երկու երկրների օրակարգում բազմաթիվ քաղաքական և տնտեսական հարցեր կան, որոնց շուրջ համագործակցությունը շարունակվելու է։
«Կան բազմաթիվ տնտեսական և քաղաքական օրակարգեր, և մենք Վրաստանի հետ կհամագործակցենք ավելի ու ավելի սերտ, որքան հնարավոր է սերտ»,- նշել է Փաշինյանը։

Pashinyan lauds Armenia–Georgia relations
Speaking to reporters outside a polling station in Yerevan after casting his ballot, Pashinyan, who is leading the Civil Contract party’s re-election bid, said that Armenia and Georgia will continue closer cooperation in political and economic areas.
“We have such good relations with Georgia that it is even difficult to talk about further deepening those relations. Of course, this is also about emotions, and those emotions between Armenia and Georgia are very strong,” he said when asked about the ties by a Georgian public broadcaster reporter.
The prime minister emphasized that there are many political and economic issues on the agenda between the two countries, and that cooperation will continue.
“There are many economic and political agendas, and we will cooperate with Georgia as closely as possible, increasingly closely,” Pashinyan said.