Փաշինյանը Հայաստան-Վրաստան հարաբերությունների ներկա մակարդակը շատ բարձր է գնահատում
ՀՀ վարչապետ, «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակը գլխավորող Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ Հայաստանի և Վրաստանի հարաբերությունները շատ բարձր մակարդակի վրա են, սակայն երկու երկրները շարունակելու են առավել սերտ համագործակցությունը քաղաքական և տնտեսական ոլորտներում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ խորհրդարանական ընտրություններին քվեարկելուց հետո ճեպազրույցում Վրաստանի հանրային հեռարձակողի հարցին ի պատասխան՝ Փաշինյանը նշել է, որ հայ-վրացական հարաբերություններն առանձնահատուկ բնույթ ունեն։
«Մենք Վրաստանի հետ այնքան լավ հարաբերություններ ունենք, որ նույնիսկ դժվար է խոսել այդ հարաբերությունների հետագա խորացման մասին։ Իհարկե, սա նաև զգացմունքների մասին է, և Հայաստանի ու Վրաստանի միջև այդ զգացմունքները շատ մեծ են և լիարժեք»,- ասել է նա։
Վարչապետն ընդգծել է, որ երկու երկրների օրակարգում բազմաթիվ քաղաքական և տնտեսական հարցեր կան, որոնց շուրջ համագործակցությունը շարունակվելու է։
«Կան բազմաթիվ տնտեսական և քաղաքական օրակարգեր, և մենք Վրաստանի հետ կհամագործակցենք ավելի ու ավելի սերտ, որքան հնարավոր է սերտ»,- նշել է Փաշինյանը։

Пашинян высоко оценил уровень армяно-грузинских отношений
Премьер-министр Армении Никол Пашинян, возглавляющий список партии “Гражданский договор”, заявил, что отношения между Арменией и Грузией находятся на очень высоком уровне, и обе страны будут продолжать более тесное сотрудничество в политической и экономической сферах. Как сообщает “Арменпресс”, отвечая на вопрос Общественного вещателя Грузии на брифинге после голосования на парламентских выборах, Пашинян отметил, что армяно-грузинские отношения носят особый характер.
“У нас настолько хорошие отношения с Грузией, что даже трудно говорить о дальнейшем углублении этих отношений. Конечно, это касается и чувств, а эти чувства между Арменией и Грузией очень сильны и глубоки”, — сказал он.
Премьер-министр подчеркнул, что на повестке дня двух стран много политических и экономических вопросов, по которым сотрудничество будет продолжаться.
“Экономических и политических вопросов много, и мы будем сотрудничать с Грузией все теснее и теснее, насколько это возможно”, — отметил Пашинян.