ՀՀ առողջապահության նախարարը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով
Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Անահիտ Ավանեսյանը պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով։ «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկանում է ՀՀ նախագահի ստորագրած հրամանագրից։
«Հիմք ընդունելով վարչապետի միջնորդությունը՝ համաձայն Սահմանադրության 136-րդ հոդվածի և «Հայաստանի Հանրապետության պետական պարգևների և պատվավոր կոչումների մասին» օրենքի 5.3-րդ հոդվածի 1-ին մասի. Հանրապետության տոնի առթիվ, առողջապահության զարգացման գործում մատուցած նշանակալի ծառայությունների, երկարամյա արգասաբեր գործունեության և նվիրումի համար Հայաստանի Հանրապետության առողջապահության նախարար Անահիտ Թորգոմի ԱՎԱՆԵՍՅԱՆԻՆ պարգևատրել «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով»,– ասված է հրամանագրում։

Министр здравоохранения Республики Армения награждена орденом «За заслуги перед Отечеством» 1-й степени
Министр здравоохранения Республики Армения Анаит Аванесян награждена орденом «За заслуги перед Отечеством» 1-й степени.
Об этом Арменпресс стало известно из указа, подписанного президентом Республики Армения.
«На основании ходатайства Премьер-министра, в соответствии со статьей 136 Конституции и частью 1 статьи 5.3 Закона «О государственных наградах и почетных званиях Республики Армения», по случаю Дня Республики, за значительные заслуги в развитии здравоохранения, многолетнюю плодотворную деятельность и преданность наградить министра здравоохранения Республики Армения Анаит Торгомовну АВАНЕСЯН орденом «За заслуги перед Отечеством» 1-й степени», — говорится в указе.