ՀՀ ԲՏԱ նախարարը շնորհակալություն է հայտնել ռազմարդյունաբերողներին նորարարության, համառ աշխատանքի և նվիրվածության համար
Հայաստանի Հանրապետության բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Հանրապետության օրվա առիթով անցկացված տոնական զորահանդեսին։
«Հանրապետության օրվա առիթով անցկացված տոնական զորահանդեսին ցուցադրվեցին նաև հայրենական ռազմարդյունաբերության կարևոր նմուշներ»,– գրել է նախարարը՝ հրապարակելով լուսանկար։
Մխիթար Հայրապետյանն ընդգծել է, որ լուսանկարում պատկերված է «ԴԱՎԱՐՈ» ընկերության կողմից արտադրված հետախուզահարվածային «ԴԵՎ-3» ԱԹՍ-ն։
«Շնորհակալ եմ մեր բոլոր ռազմարդյունաբերողներին իրենց նորարարության, համառ աշխատանքի և նվիրվածության համար»,– գրել է նա։
2026 թվականի մայիսի 28-ին Երևանում տեղի ունեցած Հանրապետության օրվա զորահանդեսին առաջին անգամ ներկայացվել են ՀՀ բանակի նորագույն սպառազինությունն ու տեխնիկան, որտեղ տեղ է գտել նաև հայրենական արտադրությունը։

Министр ВТП Республики Армения поблагодарил работников оборонной промышленности за их новаторство, трудолюбие и преданность делу
Министр высокотехнологичной промышленности Республики Армения Мхитар Айрапетян в своем посте на Facebook обратился к праздничному военному параду по случаю Дня Республики.
«На торжественном военном параде, состоявшемся по случаю Дня Республики, также были продемонстрированы важные образцы отечественной военной промышленности», — написал министр, опубликовав фотографию.
Мхитар Айрапетян подчеркнул, что на фотографии изображен ударно-разведывательный беспилотник «ДЕВ-3» производства компании «ДАВАРО».
«Я благодарен всем нашим военным промышленникам за их новаторство, трудолюбие и преданность делу», — написал он.
На военном параде в честь Дня Республики, состоявшемся в Ереване 28 мая 2026 года, были впервые представлены новейшее вооружение и техника армянской армии, в том числе отечественного производства.