ՀՀ ԱԺ-ն խորհրդի նիստ է անցկացրել
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը մայիսի 25-ին խորհրդի նիստ է անցկացրել: Այն վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, քննարկվել եւ հաստատվել են ԱԺ-ի ութերորդ գումարման տասնմեկերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին ու մայիսի 26-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը:
Սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում կընդգրկվի 35 հարց:
Խորհուրդը քննարկել եւ հաստատել է նաեւ Ազգային ժողովի մշտական հանձնաժողովներում «Հայաստանի Հանրապետության 2025 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների անցկացման ժամկետացանկը:

Национальное Собрание Армении провело заседание Совета
Заседание Совета Национального Собрания Республики Армения под председательством председателя НС Алена Симоняна состоялось 25 мая.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз НС РА, были обсуждены и утверждены поправки к повестке одиннадцатой сессии НС восьмого созыва и проекты повесток очередных заседаний, которые состоятся 26 мая.
Также была определена последовательность обсуждения пунктов повестки очередных заседаний.
Проект повестки дня очередных заседаний будет включать 35 вопросов.
Совет также обсудил и утвердил график проведения предварительных обсуждений годового доклада «Об исполнении государственного бюджета Республики Армения на 2025 год» в постоянных комитетах Национального Собрания.