Իսրայելն ազատ է արձակել Գազայի օգնության նավատորմից առևանգված երկու հարավկորեացիների
Գազայի օգնության նավատորմին մասնակցող երկու հարավկորեացի ակտիվիստներ, որոնք վերջերս առևանգվել էին իսրայելական ուժերի կողմից, ազատ են արձակվել։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Yonhap գործակալությունից, այս մասին հայտնել է Հարավային Կորեայի նախագահի խոսնակ Կանգ Յու-ջունգը։
«Իսրայելական կողմն անմիջապես արտաքսել է երկու հարավկորեացի քաղաքացիներին՝ առանց նրանց կալանավայրում տեղավորելու», - հայտնել է Կանգը։
Նա մտահոգություն է հայտնել Իսրայելի կողմից Գազային օգնություն տեղափոխող նավերի կալանման ժամանակ մարդկանց ձերբակալությունների առնչությամբ։ «Այնուամենայնիվ, կառավարությունը բարձր է գնահատում Իսրայելի կողմից մեր քաղաքացիների անհապաղ ազատ արձակումը և ողջունում է այս որոշումը», - հավելել է Կանգը։

Израиль освободил двух южнокорейцев, похищенных с гуманитарной флотилии в Газе
Двое южнокорейских активистов, недавно похищенных израильскими силами на гуманитарной флотилии в Газе, были освобождены. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на агентство Yonhap, об этом заявила пресс-секретарь президента Южной Кореи Кан Ю-джун.
«Израильская сторона немедленно депортировала двух граждан Южной Кореи, не помещая их под стражу», — сказала Кан.
Она выразила обеспокоенность по поводу арестов людей во время захвата Израилем судов с гуманитарной помощью в Газе. «Однако правительство высоко ценит незамедлительное освобождение Израилем наших граждан и приветствует это решение», — добавила Кан.