Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 19-20-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Չինաստան
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 19-20-ը Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի հրավերով պաշտոնական այցով կմեկնի Չինաստան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Վլադիմիր Պուտինը և Սի Ծինփինը կքննարկեն երկկողմ հարաբերությունների արդիական հարցերը, Ռուսաստանի Դաշնության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջև համապարփակ գործընկերության և ռազմավարական փոխգործակցության հետագա խորացման ուղիները, ինչպես նաև կփոխանակեն մտքեր միջազգային և տարածաշրջանային կարևորագույն հարցերի շուրջ։
Բանակցություններից հետո նախատեսվում է ստորագրել բարձր մակարդակի համատեղ հայտարարություն և մի շարք երկկողմ միջկառավարական, միջգերատեսչական և այլ փաստաթղթեր։

Владимир Путин совершит официальный визит в Китай 19-20 мая
Президент России Владимир Путин совершит официальный визит в Китай 19-20 мая по приглашению председателя КНР Си Цзиньпина.
Как передает Арменпресс, об этом сообщила пресс-служба Кремля.
Владимир Путин и Си Цзиньпин обсудят актуальные вопросы двусторонних отношений, пути дальнейшего углубления всестороннего партнерства и стратегического сотрудничества между Российской Федерацией и Китайской Народной Республикой, а также обменяются мнениями по важным международным и региональным вопросам.
После переговоров планируется подписать совместное заявление высокого уровня, а также ряд двусторонних межправительственных, межведомственных и других документов.