Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 19-20-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Չինաստան
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը մայիսի 19-20-ը Չինաստանի նախագահ Սի Ծինփինի հրավերով պաշտոնական այցով կմեկնի Չինաստան: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է Կրեմլի մամուլի ծառայությունը:
Վլադիմիր Պուտինը և Սի Ծինփինը կքննարկեն երկկողմ հարաբերությունների արդիական հարցերը, Ռուսաստանի Դաշնության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջև համապարփակ գործընկերության և ռազմավարական փոխգործակցության հետագա խորացման ուղիները, ինչպես նաև կփոխանակեն մտքեր միջազգային և տարածաշրջանային կարևորագույն հարցերի շուրջ։
Բանակցություններից հետո նախատեսվում է ստորագրել բարձր մակարդակի համատեղ հայտարարություն և մի շարք երկկողմ միջկառավարական, միջգերատեսչական և այլ փաստաթղթեր։

Putin to visit China next week
Russian President Vladimir Putin will visit China from May 19 to 20 at the invitation of President Xi Jinping, the Kremlin announced on Saturday.
During the official visit just days after U.S. President Donald Trump’s trip to Beijing, Putin and his Chinese counterpart will discuss current issues in bilateral relations and avenues to further deepen the comprehensive partnership and strategic cooperation between the two countries, according to the Kremlin.
The two leaders will also exchange views on international and regional issues. A joint statement and a number of bilateral documents are expected to be signed.