Թրամփը հայտարարել է, որ Վենսը և Ռուբիոն կարող են իրեն փոխարինել 2028 թվականին
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը գործող փոխնախագահ Ջեյ Դի Վենսին և պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյին համարել է «երազանքի թիմ» և 2028 թվականի ընտրություններում Հանրապետական կուսակցությունից հնարավոր ​​թեկնածուներ: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով The Hill պարբերականին։
Սպիտակ տան Վարդերի այգում կայացած միջոցառման մասնակիցներին Թրամփն առաջարկել է «քվեարկել» ծափահարություններով՝ հարցնելով, թե ում է դուրս գալիս Ջեյ Դի Վենսը, իսկ ում՝ Մարկո Ռուբիոն։
«Ի դեպ, ես վստահ եմ, որ սա երազանքի թիմ է։ Բայց սրանք մանրուքներ են։ Դա չի նշանակում, որ դուք ունեք իմ աջակցությունը որևէ պարագայում։ Բայց գիտեք, կարծում եմ՝ այս ամենը հնչում է որպես նախագահի և փոխնախագահի թեկնածու», - նշել է Թրամփը։
Դրա հետ մեկտեղ Թրամփը չի պարզաբանել, թե երկուսից ում է տեսնում որպես ապագա նախագահ, իսկ ում՝ որպես փոխնախագահ։

Трамп заявил, что Вэнс и Рубио могут заменить его в 2028 году
Президент США Дональд Трамп назвал нынешнего вице-президента Джей Ди Вэнса и госсекретаря Марко Рубио «командой мечты» и возможными кандидатами от Республиканской партии на выборах 2028 года. Об этом сообщает Арменпресс со ссылкой на газету The Hill.
Трамп пригласил участников мероприятия, проходившего в Розовом саду Белого дома, «проголосовать» аплодисментами, спросив, кому нравится Джей Ди Вэнс, а кто — Марко Рубио.
«Кстати, я уверен, что это команда мечты. Но это мелочи. Это не значит, что вы в любом случае можете рассчитывать на мою поддержку. Но знаете, мне кажется, все это звучит как кандидат в президенты и вице-президенты», — отметил Трамп.