Forbes ամսագրում հրապարակվել է Մխիթար Հայրապետյանի հերթական հոդվածը
ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանի հերթական հոդվածն է հրապարակվել Forbes միջազգային հեղինակավոր ամսագրում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին սոցիալական ցանցի իր էջում տեղեկացրել է Մխիթար Հայրապետյանը։
Նախարարն իր հոդվածը վերնագրել է այսպես՝ «Ինչու փոքր երկրները կարող են հզոր լինել արհեստական բանականության դարաշրջանում»։
«Հոդվածում անդրադարձել եմ ԱԲ-ի ազդեցությանը գլոբալ ուժերի վերադասավորման վրա՝ ընդգծելով, որ եթե նախկինում տնտեսական ազդեցությունը պայմանավորված էր բնական ռեսուրսներով, կապիտալով և արդյունաբերական ծավալներով, ապա այսօր ԱԲ-ն վերաձևում է այդ հավասարակշռությունը»,- ֆեյսբուքյան գրառման մեջ նշել է նա։

Armenia’s Minister of High-Tech Industry, Mkhitar Hayrapetyan, has published an article in the international magazine Forbes. The minister announced the publication on his social media page.
The article, titled "Why Small Can Be Mighty In The AI Era," explores the impact of artificial intelligence on the global redistribution of power.
In a Facebook post, Hayrapetyan said that while economic influence was once determined by natural resources, capital and industrial scale, artificial intelligence is now reshaping that balance.