«Յուվենթուս»-ի երևանյան ակադեմիայի բազան պատրաստ կլինի ընթացիկ տարվա օգոստոսին
Հայաստանում իտալական «Յուվենթուս» ֆուտբոլային ակումբի ակադեմիայի երրորդ մարզաբազան կլինի Նոր Հաճնում:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց «Յուվենթուս»-ի հայաստանյան ակադեմիայի տնօրեն Ալբերտ Աբրահամյանը:
«Սեպտեմբեր ամսից կմեկնարկեն «Յուվենթուս»-ի երրորդ մարզաբազայի շինարարական աշխատանքները Նոր Հաճն քաղաքում: Իսկ այս տարվա օգոստոսին տեղի կունենա երևանյան երկու մարզաբազաների, ՈՒԵՖԱ-ի երկրորդ կատեգորիայի մարզադաշտի բացման արարողությունը: Ակադեմիան նախատեսված է լինելու 1500 սաների համար»,-ասաց Աբրահամյանը:
Հայաստանում «Յուվենթուս»-ի ակադեմիան բաղկացած է լինելու 3 մարզաբազաներից, որոնցից երկուսը տեղակայված կլինեն Երևանի Ավան վարչական շրջանում և «Հրազդան» մարզադաշտին հարող տարածքում, իսկ 3-րդը՝ Կոտայքի մարզի Նոր Հաճն համայնքում։ Ակադեմիան ունենալու է միջազգային բարձր չափանիշներին համապատասխան ենթակառուցվածքներ, այդ թվում՝ տարբեր չափերի բաց և փակ, բնական և արհեստական խոտածածկով դաշտեր՝ գիշերային լուսավորությամբ։ Ակադեմիան գործելու է ինչպես վճարովի, այնպես էլ անվճար հիմունքներով՝ կախված երեխաների առաջադիմությունից և գրանցած արդյունքներից։ Յուրաքանչյուր տարի ակադեմիայի լավագույն սաներն ուղևորվելու են Թուրին՝ «Յուվենթուս»-ի գլխավոր ակադեմիա, որտեղ կմասնակցեն մարզումների և ընկերական խաղերի։

Тренировочная база академии «Ювентуса» в Ереване будет готова в августе этого года
Третья тренировочная база академии итальянского футбольного клуба «Ювентус» в Армении будет расположена в Нор-Ачне.
По сообщению Арменпресс, об этом заявил директор армянской академии «Ювентуса» Альберт Абрамян во время встречи с журналистами.
«Строительные работы по третьей тренировочной базе «Ювентуса» в Нор-Ачне начнутся в сентябре. А в августе этого года состоится церемония открытия двух тренировочных баз в Ереване и стадиона второй категории УЕФА. Академия рассчитана на 1500 учеников», — сказал Абрамян.
Академия «Ювентуса» в Армении будет состоять из 3 тренировочных лагерей, два из которых будут расположены в административном районе Аван города Еревана и на территории, прилегающей к стадиону «Раздан», а третий — в районе Нор-Ачн Котайкской области. Академия будет иметь инфраструктуру, соответствующую высоким международным стандартам, включая открытые и закрытые поля с натуральным и искусственным травяным покрытием различных размеров, с ночным освещением. Академия будет работать как на платной, так и на бесплатной основе, в зависимости от успехов и результатов детей. Каждый год лучшие ученики академии будут отправляться в Турин, в главную академию «Ювентуса», где они будут участвовать в тренировках и товарищеских матчах.