Մտնում ենք TRIPP նախագծի իրագործման փուլ. Փաշինյան
Հայաստանի Հանրապետությունը մտնում է TRIPP («Թրամփի ուղի՝ հանուն միջազգային խաղաղության և բարեկեցության) նախագծի իրագործման փուլ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին Ազգային ժողովում հայտարարեց Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
«Ուրախությամբ պետք է արձանագրենք, որ, ի հեճուկս միջազգային բարդ իրադրության, թե՛ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների, թե՛ Հայաստանի Հանրապետության, թե՛ Ադրբեջանի Հանրապետության կառավարությունները տարածաշրջանային կոմունիկացիաների վերաբացումը և TRIPP նախագծի իրականացումը համարում են առաջնահերթություն»,- ասաց վարչապետը:
Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծեց՝ սա բխում է այն գիտակցումից, որ նախագծի իրագործումը մեր տարածաշրջանում երկարաժամկետ, կայուն և հուսալի խաղաղության կարևոր հենասյուն է դառնում:

Prime Minister Nikol Pashinyan said on Wednesday that Armenia is entering the implementation phase of TRIPP.
“We should note with satisfaction that, despite the complex international situation, the governments of the United States, the Republic of Armenia, and the Republic of Azerbaijan all consider the reopening of regional communications and the implementation of the TRIPP project a priority,” the Prime Minister told lawmakers in parliament.
Pashinyan emphasized that this stems from the understanding that the implementation of the project will become an important pillar of long-term, stable, and reliable peace in the region.