Փաշինյանն անվտանգության ամենահուսալի երաշխիքը համարում է խաղաղությունը
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարել է, որ անվտանգության ամենահուսալի երաշխիքը խաղաղությունն է։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Փաշինյանն այդ մասին ասել է Կառավարությունում լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ։
«Ամեն երկիր պետք է ունենա իր ներսում անվտանգության համակարգերը, բայց ինչքան լայն է անվտանգության ընկալումը, այնքան ավելի լավ։ Հիմա, օրինակ, Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությունն անվտանգության երաշխի՞ք է, թե՞ երաշխիք չէ։ Իհարկե, երաշխիք է։ Այդ խաղաղությունն ու՞մ միջև է կնքվել՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի։ Նրանք ո՞ւմ համար են այդ խաղաղությունը կնքել, յուրաքանչյուրը իր համար, բայց յուրաքանչյուրը իր համար դա կնքելով՝ անվտանգության որոշակի լծակ են ստեղծել նաև դիմացինի համար»,-համոզմունք հայտնեց Փաշինյանը։

Пашинян считает мир самой надежной гарантией безопасности
Премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что самой надежной гарантией безопасности является мир.
Как сообщает “Арменпресс”, Пашинян сказал это на брифинге с журналистами после заседания правительства.
“Каждая страна должна иметь свою собственную систему безопасности, но чем шире понимание безопасности, тем лучше. Теперь, например, является ли мир между Арменией и Азербайджаном гарантией безопасности или нет? Конечно, является. Для кого был подписан этот мирный договор между Арменией и Азербайджаном? Для кого подписали этот договор, каждый для себя, но каждый, заключив его для себя, создал определенный рычаг безопасности и для другого”, — заверил Пашинян.