Հայաստան 2026 թվականի մարտին առավել շատ զբոսաշրջիկներ այցելել են ՌԴ-ից, Վրաստանից և Իրանից
Հայաստանի Հանրապետության զբոսաշրջության կոմիտեն ներկայացրել է 2026 թվականի մարտին դեպի Հայաստան զբոսաշրջային այցելությունների թիվը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ 2026 թվականի մարտին Հայաստան է այցելել 152,444 զբոսաշրջիկ։ Նախորդող տարի նույն ժամանակահատվածում զբոսաշրջային այցելությունների թիվը կազմել է 129,887։
2026 թ․ մարտին դեպի Հայաստան առավել շատ զբոսաշրջային այցելություններ գրանցվել են Ռուսաստանից (40%), Վրաստանից (15%) և Իրանից (8%)։
Կոմիտեն ինֆոգրաֆիկաների տեսքով ներկայացրել է տվյալներ նաև 2026 թ․ մարտին դեպի Հայաստան զբոսաշրջային առավել շատ այցելություններ գրանցած երկրների, ՀՀ սահմանային անցման կետերով այցելությունների վերաբերյալ։ Ներկայացվել են նաև զբոսաշրջային այցելությունները՝ ըստ սեռի և տարիքի։

Tourist arrivals in Armenia rise to 152,444 in March 2026
A total of 152,444 tourists visited Armenia in March 2026, compared to 129,887 in the same period last year, the Tourism Committee of the Republic of Armenia said in a statement.
In March 2026, the largest number of tourist visits to Armenia was recorded from Russia (40%), followed by Georgia (15%) and Iran (8%).
The Committee also presented infographic data on the countries with the highest number of tourist visits to Armenia in March 2026, as well as on entries through Armenia’s border crossing points. Data on tourist visits by gender and age were also provided.