Լիբանանի հարավում Իսրայելի օդային հարձակումներից զոհեր են գրանցվել
Լիբանանի վրա Իսրայելի կողմից իրականացված նոր հարձակումների հետևանքով զոհվել է 7 մարդ, տասնյակից ավելի վիրավորներ են գրանցվել։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
Լիբանանում գործող արմատական «Հեզբոլլահ» շարժման ներկայացուցիչներն իրենց հերթին հայտարարել են, որ հարվածներ են հասցրել իսրայելական բանակի դիրքերին։
Լիբանանի աողջապահության նախարարության տվյալներով՝ ապրիլի 6-ի դրությամբ երկրում զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 1497-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 4639-ի։

Израильские авиаудары унесли жизни 7 человек на юге Ливана
В результате новых израильских атак на Ливан погибли 7 человек, более десяти получили ранения. Как передает Арменпресс, об этом сообщило ливанское национальное информационное агентство NNA.
В свою очередь, представители радикального движения «Хезболла», действующего в Ливане, заявили о нанесении ударов по позициям израильской армии.
Ливан вовлечен в войну на Ближнем Востоке со 2 марта после того, как поддерживаемое Ираном движение «Хезболла» выпустило ракеты по Израилю. В ответ Израиль наносит интенсивные наземные и воздушные удары по Ливану.
По данным Министерства здравоохранения Ливана, по состоянию на 6 апреля общее число погибших в стране достигло 1497 человек, а число раненых — 4639.