ՀՀ ԱԺ այգում տեղի է ունեցել հոգեհանգստյան կարգ՝ նվիրված Կոզեռնի հանգստարանի ննջեցյալների և հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հիշատակին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի այգում ապրիլի 6-ին տեղի է ունեցել Կոզեռնի հանգստարանի ննջեցյալների եւ հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին նվիրված հոգեհանգստյան կարգ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Ռուբեն Ռուբինյանը եւ Հակոբ Արշակյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանն ու աշխատակազմի ներկայացուցիչներ ծաղիկներ են խոնարհել Ազգային ժողովի այգում տեղադրված հուշակոթողի մոտ:Հ

В парке НС Армении состоялась поминальная служба памяти усопших на кладбище «Козерн» и жертв злодеяния 27 октября
В парке Национального Собрания Армении 6 апреля состоялась поминальная служба, посвященная памяти усопших на кладбище «Козерн» и жертв злодеяния 27 октября.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, председатель парламента Ален Симонян, вице-спикеры Рубен Рубинян и Акоп Аршакян, руководитель фракции НС «Гражданский договор» Айк Конджорян, руководитель-генеральный секретарь аппарата НС Давид Аракелян и представители аппарата возложили цветы к мемориалу в парке парламента.