ՀՀ ԱԺ այգում տեղի է ունեցել հոգեհանգստյան կարգ՝ նվիրված Կոզեռնի հանգստարանի ննջեցյալների և հոկտեմբերի 27-ի զոհերի հիշատակին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի այգում ապրիլի 6-ին տեղի է ունեցել Կոզեռնի հանգստարանի ննջեցյալների եւ հոկտեմբերի 27-ի ոճրագործության զոհերի հիշատակին նվիրված հոգեհանգստյան կարգ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Ազգային ժողովի տարածած հաղորդագրությունից, ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը, ԱԺ փոխնախագահներ Ռուբեն Ռուբինյանը եւ Հակոբ Արշակյանը, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Դավիթ Առաքելյանն ու աշխատակազմի ներկայացուցիչներ ծաղիկներ են խոնարհել Ազգային ժողովի այգում տեղադրված հուշակոթողի մոտ:Հ

Memorial service in memory of the deceased at Kozern cemetery and victims of October 27 crime held in National Assembly Park
On April 6, a memorial service dedicated to the memory of the deceased at Kozern cemetery and the victims of the October 27 crime is held in the National Assembly Park in the Park of the Armenian National Assembly, the press service of the National Assembly said in a readout.
The Armenian National Assembly President Alen Simonyan, the NA Vice Presidents Ruben Rubinyan and Hakob Arshakyan, the Head of the NA Civil Contract Faction Hayk Konjoryan, the NA Chief of Staff, Secretary General Davit Arakelyan and representatives of the Staff laid flowers at the monument installed in the National Assembly Park.