Պեսկովն օգտակար է գնահատել Փաշինյան-Պուտին վերջին հանդիպումը
Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը օգտակար, անկեղծ և անհրաժեշտ է որակել ապրիլի 1-ին Մոսկվայում կայացած հանդիպումը Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի միջև։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հաղորդում է TASS գործակալությունը, Պեսկովն ընդգծել է, որ հանդիպման ընթացքում կողմերը միմյանց ներկայացրել են իրենց դիրքորոշումները, այդ թվում՝ Հայաստանում կայանալիք ընտրությունների համատեքստում։
«Շփումը եղել է անկեղծ, օգտակար և անհրաժեշտ։ Կողմերը միմյանց ներկայացրել են իրենց դիրքորոշումները, հատկապես ընտրությունների կոնտեքստում, որոնք սպասվում են Հայաստանում, նաև առևտրա-տնտեսական համագործակցության հիմնական հարցերի կոնտեքստում»,- ասել է Պեսկովը։

Песков оценил недавнюю встречу Пашиняна и Путина как полезную
Пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков назвал полезной, искренней и необходимой встречу премьер-министра Армении Никола Пашиняна и президента России Владимира Путина, состоявшуюся 1 апреля.
Как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС, Песков подчеркнул, что в ходе встречи стороны представили друг другу свои позиции, в том числе в контексте предстоящих выборов в Армении.
«Общение было искренним, полезным и необходимым. Стороны представили друг другу свои позиции, особенно в контексте ожидаемых в Армении выборов, а также в контексте ключевых вопросов торгово-экономического сотрудничества», — сказал Песков.
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился с президентом России Владимиром Путиным в Москве 1 апреля.