Եմենի հութիները հարվածներ են հասցրել Իսրայելին
Եմենի հութիներին պատկանող Al Masirah  հեռուստաալիքը հայտնել է, որ հութիները բալիստիկ հրթիռներով թիրախավորել են իսրայելական թիրախներ։
Հութիների խոսնակ Յահյա Սարիին հայտարարության մեջ նշել է, որ գործողությունն իրականացվել է ի աջակցություն Իրանի, Իրաքի, Լիբանանի և Պաղեստինի՝ հավելելով, որ այն հաջողությամբ հասել է իր նպատակին։
Իսրայելի բանակն իր հերթին հայտարարել է, որ իսրայելական ուժերը հայտնաբերել են Եմենից դեպի Իսրայելի տարածք արձակված հրթիռը, և հակաօդային պաշտպանության համակարգերը  չեզոքացրել են այն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է France 24-ը։

Йеменские хуситы нанесли ракетные удары по Израилю
Телеканал Al Masirah, контролируемый йеменскими хуситами, сообщил, что хуситы выпустили баллистические ракеты по израильским целям.
Пресс-секретарь хуситов Яхья Сари заявил в своем заявлении, что операция была проведена в поддержку Ирана, Ирака, Ливана и Палестины, добавив, что она успешно достигла своей цели.
В свою очередь, израильская армия объявила, что израильские силы обнаружили ракету, выпущенную из Йемена в сторону израильской территории, и что ее системы ПВО нейтрализовали ее. Как передает Арменпресс, об этом сообщило издание France 24.