Իսրայելական հարձակման հետևանքով Բեյրութում զոհեր ու վիրավորներ կան
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտարարել է, որ Բեյրութի Ջնահ շրջանի վրա իսրայելական ուժերի կողմից իրականացված հարձակման հետևանքով նախնական տվյալներով զոհվել է 5, վիրավորվել՝ 21 մարդ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
Գործակալության փոխանցմամբ՝ իսրայելական ուժերը ռմբակոծում են Լիբանանի հարավային շրջանները։
«Հեզբոլլահ» արմատական շարժումը հայտարարել է, որ ապրիլի 1-ի լուսաբացին թիրախավորել է Հայֆա քաղաքի մոտակայքում գտնվող «Յոդիֆաթ» ռազմական արդյունաբերության ընկերությունը, Ցֆադ քաղաքի մոտակայքում գտնվող «Մահանիմ» ճամբարը և Կանտարա բնակավայրի մոտ իսրայելցի զինվորների և տրանսպորտային միջոցների հավաքատեղին։ «Հեզբոլլահ»-ից հայտնել են նաև Լիբանանի հարավում գտնվող Շամա բնակավայրի մոտակայքում իսրայելական ուժերի հետ բախումների մասին։
Մարտի 30-ի տվյալներով՝ Լիբանանում մարտի 2-ից ի վեր զոհերի ընդհանուր թիվը հասել է 1247-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 3680-ի։

Израильская атака в Бейруте: 5 погибших и 21 раненый
Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что, по предварительным данным, 5 человек погибли и 21 получили ранения в результате атаки израильских сил на район Джна в Бейруте. Как передает Арменпресс, об этом сообщает ливанское национальное информационное агентство NNA.
По данным агентства, израильские силы обстреливают южный Ливан.
Радикальное движение «Хезболла» заявило, что на рассвете 1 апреля оно атаковало военно-промышленную компанию «Одифат» недалеко от Хайфы, лагерь «Мааним» недалеко от Цфада и место сбора израильских солдат и техники возле поселения Кантара. «Хезболла» также сообщила о столкновениях с израильскими силами возле поселения Шама на юге Ливана.
Ливан вовлечен в войну на Ближнем Востоке со 2 марта, когда поддерживаемое Ираном движение «Хезболла» выпустило ракеты по Израилю. В ответ Израиль начал интенсивные наземные и воздушные удары по Ливану. По состоянию на 30 марта общее число погибших в Ливане с 2 марта достигло 1247 человек, еще 3680 получили ранения.