Հայաստանում առաջիկա օրերին սպասվում են տեղումներ
Հայաստանի Հանրապետության տարածքում մարտի 28-ի ցերեկը, 29-31-ին, ապրիլի 2-ի ցերեկը ժամանակ առ ժամնակ շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ. լեռնային գոտիներում՝ թաց ձյան, նախալեռնային և հովտային գոտիներում՝ անձրևի տեսքով։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից։
Երևանում մարտի 28-ի ցերեկը, 29-31-ին, ապրիլի 2-ի երեկոյան ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև։ Ապրիլի 1-ին, 2-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
Ապրիլի 1-ին, 2-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին`հարավարևմտյան` 2-5 մ/վ, մարտի 28-ի ցերեկն առանձին շրջաններում սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 14-17մ/վ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի։

Осадки ожидаются в большинстве регионов Республики Армения во второй половине дня 28, 29-31 марта, а также периодически во второй половине дня 2 апреля. В горных районах – в виде мокрого снега, в предгорьях и долинах – в виде дождя.
Как передает Арменпресс, об этом сообщают в Центре гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Республики Армения.
В Ереване в течение дня 28 марта, 29-31 марта и вечером 2 апреля время от времени ожидаются дожди. В ночь с 1 на 2 апреля осадков не ожидается.
1 и 2 апреля осадков не ожидается. Ветер юго-западный, 2-5 м/с; во второй половине дня 28 марта скорость ветра в некоторых районах может увеличиться до 14-17 м/с. Температура воздуха существенно не изменится.