Լուկաշենկոն Հյուսիսային Կորեայում է՝ երկկողմ հարաբերությունների խորացման նպատակով
Փհենյանում տեղի է ունեցել Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը, որից հետո նա ԿԺԴՀ առաջնորդ Կիմ Չեն Ընի հետ միասին այցելել է «Ազատագրում» հուշահամալիր։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է ԲելՏԱ լրատվական գործակալությունը։
Նշվում է, որ Լուկաշենկոյի այցի նպատակն է ամրապնդել երկու երկրների հարաբերությունների իրավական հիմքերը և նպաստել փոխգործակցության խորացմանը։
Բելառուսի արտգործնախարար Մաքսիմ Ռիժենկովի խոսքով՝ Լուկաշենկոյի այցի ընթացքում նախատեսվում է ստորագրել բարեկամության և համագործակցության մասին շուրջ 10 համաձայնագիր։

Лукашенко прибыл в Северную Корею с официальным визитом
В Пхеньяне состоялась официальная церемония встречи президента Беларуси Александра Лукашенко, прибывшего в Северную Корею с официальным визитом, после которой он вместе с лидером КНДР Ким Чен Ыном посетил Мемориальный комплекс “Освобождение”. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на сообщение агентства БелТА.
Отмечается, что цель визита Лукашенко – укрепление договорно-правовой базы двустороннего сотрудничества.
По словам министра иностранных дел Беларуси Максима Рыженкова, в ходе визита Лукашенко планируется подписать около 10 соглашений о дружбе и сотрудничестве.