ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը դիվանագիտական ներկայացուցչություններին է ներկայացրել «Երևանյան երկխոսություն» 3-րդ համաժողովի հայեցակարգը
ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը մարտի 18-ին ընդունել է ՀՀ-ում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարներին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից՝
ԱԳՆ գլխավոր քարտուղարը ներկայացրել է մայիսի 5-ից 6-ը կայանալիք «Երևանյան երկխոսություն» 3-րդ միջազգային համաժողովի հայեցակարգը, ինչպես նաև համաժողովի նախապատրաստական աշխատանքները:
Գերատեսչությունից նշում են, որ հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել համաժողովի շրջանակներում կազմակերպվող «Երևանյան երկխոսություն. երիտասարդ առաջնորդներ 2026» նախաձեռնությանը, քննարկվել են համաժողովի հայեցակարգին և մասնակցության հնարավոր ձևաչափերին վերաբերող հարցեր:

The Secretary General of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia, David Karapetyan, received the heads of diplomatic missions and representatives of international organizations accredited in Armenia, the foreign ministry said in a readout.
The Secretary General presented the concept of the third “Yerevan Dialogue” international forum, scheduled to take place on May 5–6, and provided an overview of the ongoing preparations for the event.
The participants were also briefed on the “Yerevan Dialogue Young Fellows 2026” initiative, to be organized within the framework of the forum.