Լիբանանում իսրայելական հարվածներից լրագրող է զոհվել
Լիբանանում գործող արմատական «Հեզբոլլահ» շարժման հետ առնչություն ունեցող Al Manar հեռուստաընկերությունը հայտարարել է, որ Բեյրութի կենտրոնում Իսրայելի կողմից հասցված հարվածի հետևանքով սպանվել է իր քաղաքական ծրագրերի տնօրենը։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Associated Press գործակալությունը։
Հեռուստաալիքի քաղաքական ծրագրերի տնօրեն Մոհամմադ Շերիի հետ սպանվել է նաև նրա կինը։ Երեխաներն ու թոռները վիրավորվել են և հոսպիտալացվել։
Շերին հայտնի լրագրող էր Լիբանանում և երկար տարիներ եղել է հեռուստաընկերության հաղորդավար։
Փետրվարի 28-ին Իրանի դեմ ԱՄՆ-ի և Իսրայելի սկսած ռազմական գործողություններից անմիջապես հետո Լիբանանում գործող իրանամետ արմատական «Հեզբոլլահ» շարժումը հարվածներ հասցրեց իսրայելական կողմին։ Դրան հաջորդեցին Իսրայելի կողմից ռազմական գործողությունները Լիբանանի նկատմամբ։
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել էր, որ «Հեզբոլլահ»-ի դեմ նոր մարտերի սկսվելուց ի վեր Իսրայելի հարվածներից զոհվել է ավելի քան 880 մարդ, վիրավորվել՝ ավելի քան 2100-ը։

В результате израильских ударов в Ливане погиб журналист
Телеканал Al Manar, связанный с радикальным движением «Хезболла», действующим в Ливане, сообщил о гибели своего политического директора в результате израильского удара в центре Бейрута. Как передает Арменпресс, об этом сообщает Associated Press.
Политический директор канала Мохаммед Шери погиб вместе со своей женой. Его дети и внуки получили ранения и были госпитализированы.
Шери был известным журналистом в Ливане и много лет работал телеведущим.
Сразу после военных операций, начатых Соединенными Штатами и Израилем против Ирана 28 февраля, проиранское радикальное движение «Хезболла», действующее в Ливане, начало атаковать израильскую сторону. За этим последовали военные операции Израиля против Ливана.
Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что с начала новых боевых действий против «Хезболлы» в результате израильских ударов погибло более 880 человек и более 2100 получили ранения.