Լիբանանում իսրայելական հարձակումներից նոր զոհեր են գրանցվել
Իսրայելական ուժերը մարտի 18-ին թիրախավորել են Լիբանանի մայրաքաղաք Բեյրութի ալ-Բարուշա շրջանը, որի հետևանքով կան նոր զոհեր ու վիրավորներ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտնում է Լիբանանի Ազգային լրատվական գործակալությունը (NNA):
«Մայրաքաղաք Բեյրութի վրա Իսրայելի կողմից իրականացված երկու հարձակումների հետևանքով, նախնական տվյալներով, զոհվել է 6 և վիրավորվել՝ 24 քաղաքացի»,- ասվում է Լիբանանի առողջապահության նախարարության հայտարարության մեջ։
3 մարդ զոհվել է Կեննարիթ բնակավայրում իսրայելական ուժերի հարվածի հետևանքով։
Լիբանանի առողջապահության նախարարության մեկ այլ հայտարարության մեջ ասվում է, որ «Բաալբեք շրջանի վրա իսրայելական ուժերի կողմից իրականացված հարձակման հետևանքով զոհվել է 4 քաղաքացի, ևս 7-ը վիրավորվել է»։
Լիբանանում գործող արմատական, իրանամետ «Հեզբոլլահ»-ը հայտարարել է, որ լուսաբացին հրթիռային հարվածներով թիրախավորել է իսրայելցի զինվորների հավաքատեղիները սահմանային մի քանի շրջաններում։
Ավելի վաղ Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել էր, որ «Հեզբոլլահ»-ի դեմ նոր մարտերի սկսվելուց ի վեր Իսրայելի հարվածներից զոհվել է առնվազն 886 մարդ, այդ թվում՝ 67 կին և 111 երեխա, վիրավորվել է ևս 2141 մարդ։

В результате израильских атак в Ливане зафиксированы новые жертвы
Израильские силы 18 марта обстреляли район Аль-Баруша в ливанской столице Бейруте, что привело к новым жертвам и раненым. Как передает Арменпресс, об этом сообщило ливанское национальное информационное агентство NNA.
«По предварительным данным, в результате двух израильских атак на столицу Бейрут погибли шесть мирных жителей, 24 получили ранения», — говорится в сообщении Министерства здравоохранения Ливана.
В результате израильского удара в районе Кеннарит погибли три человека.
В другом сообщении Министерства здравоохранения Ливана говорится, что «четверо мирных жителей погибли и семь получили ранения в результате израильского удара по району Баальбек».
Ливанская радикальная проиранская «Хезболла» заявила, что на рассвете совершила ракетные обстрелы израильских военных позиций в нескольких приграничных районах.
Ранее Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что с начала возобновленных боевых действий против «Хезболлы» в результате израильских ударов погибли по меньшей мере 886 человек, в том числе 67 женщин и 111 детей, еще 2141 человек получили ранения.