Հայաստան դաշինքի վարչապետի թեկնածուն կլինի Ռոբերտ Քոչարյանը
«Հայաստան» դաշինքը խորհրդարանական ընտրություններին կմասնակցի Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարեց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Աննա Գրիգորյանը։
«Հետաքրքիր ձևակերպում տվեց Աննան՝ Հայաստանի երկրորդ նախագահ, վարչապետի թեկնածու, ասեցի՝ կարո՞ղ է ճիշտ բան չենք անում։ Փաստորեն, դա ինձ համար պաշտոնի բարձրացում չէ, այլ իջեցում է, բայց հայրենիքի համար պատրաստ ենք ամեն ինչի»,- ասաց Ռոբերտ Քոչարյանը։
«Հայաստան» դաշինքը Ռոբերտ Քոչարյանի գլխավորությամբ ԱԺ ընտրություններին մասնակցել է նաև 2021 թվականին, ստանալով 269 481 ձայն (21.09 տոկոս):

Кандидатом в премьер-министры от блока «Армения» является Роберт Кочарян
Блок «Армения» примет участие в парламентских выборах под руководством второго президента Армении Роберта Кочаряна. Как сообщает Арменпресс, об этом заявила депутат от фракции «Армения» Анна Григорян.
«Анна представила интересную формулировку: второй президент Армении, кандидат в премьер-министры. Я сказал, что, возможно, мы делаем что-то не так. На самом деле, для меня это не повышение, а понижение, но мы готовы на всё ради Родины», — сказал Роберт Кочарян.
Блок «Армения» во главе с Робертом Кочаряном также участвовал в парламентских выборах 2021 года, получив 269 481 голос (21,09%).