Իսրայելը հարվածել է Լիբանանի մայրաքաղաքի կենտրոնին. կան վիրավորներ
Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել է, որ մարտի 11-ի առավոտյան մայրաքաղաք Բեյրութի կենտրոնական հատվածում բնակելի շինության վրա իսրայելական ավիահարվածի հետևանքով վիրավորվել է 4 մարդ։ Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է Associated Press լրատվական գործակալությունը։
Հարձակումն իրականացվել է առանց նախազգուշացման։ Հայտնի չէ, թե ում է փորձել թիրախավորել իսրայելական կողմը։
Իսրայելական զինուժի հարվածը երկրորդն է կենտրոնական Բեյրութում վերջին մոտ մեկ շաբաթվա ընթացքում։
Իրանի դեմ ամերիկա-իսրայելական ուժերի նախաձեռնած պատերազմից հետո Իսրայելը սկսել է նաև հարվածներ հասցնել Լիբանանին։ Իսրայելական կողմը պատճառաբանում է այն Լիբանանում իրանամետ «Հեզբոլլահ» զինված արմատական խմբավորման դեմ պայքարելու անհրաժեշտությամբ։
Լիբանանը հայտնել է, որ մարտի սկզբից ի վեր Իսրայելի կողմից հարձակումների հետևանքով երկրում զոհերի թիվը գերազանցել է 400-ը։

Израиль нанес удар по жилому зданию в центре ливанской столицы: есть раненые
Министерство здравоохранения Ливана сообщило, что в результате израильского авиаудара по жилому зданию в центре Бейрута утром 11 марта пострадали четыре человека. Об этом, как передает “Арменпресс”, сообщило информационное агентство Associated Press.
Атака была совершена без предупреждения. Неизвестно, кого именно израильская сторона пыталась поразить.
Это уже второй удар израильских военных по центру Бейрута за последнюю неделю.
После военных действий, развязанных силами США и Израиля против Ирана, Израиль начал наносить удары и по Ливану, оправдывая это необходимостью борьбы с проиранской радикальной вооруженной группировкой “Хезболла” Ливана.