Թուրքիայում գրանցվել է 5,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժ
Թուրքիայի արտակարգ իրավիճակների վարչությունը (AFAD) հայտնում է, որ մարտի 9-ին, առավոտյան ժամերին Դենիզլի նահանգի Բուլդան շրջանում երկրաշարժ է տեղի ունեցել՝ 5,1 մագնիտուդ ուժգնությամբ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում են թուրքական ԶԼՄ-ները, երկրաշարժի օջախը գտնվել է մոտ 7-10 կմ խորության վրա, և ցնցումները զգացվել են նաև հարևան շրջաններում։
Նախնական տեղեկություններով՝ այս պահին մարդկային զոհեր կամ նյութական լուրջ վնասներ չեն արձանագրվել, իսկ երկրաշարժը տևել է մոտ 10-15 վայրկյան։ Թուրքիայի իշխանությունները հայտարարել են, որ իրավիճակը վերահսկողության տակ են պահում, և անհրաժեշտության դեպքում կձեռնարկվեն անվտանգության լրացուցիչ միջոցառումներ։

В Турции зафиксировано землетрясение магнитудой 5,1
Турецкое агентство по чрезвычайным ситуациям (AFAD) сообщило, что 9 марта утром в районе Булдан провинции Денизли произошло землетрясение магнитудой 5,1.
Как передает Арменпресс со ссылкой на турецкие СМИ, эпицентр землетрясения находился на глубине около 7-10 км, толчки ощущались и в соседних районах.
По предварительной информации, на данный момент не зафиксировано человеческих жертв или серьезного материального ущерба, землетрясение длилось около 10-15 секунд. Турецкие власти заявили, что держат ситуацию под контролем и при необходимости будут приняты дополнительные меры безопасности.