ՀՀ ՏԿԵ նախարարը խորհրդակցություն է անցկացրել
Հայաստանի Հանրապետության տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Դավիթ Խուդաթյանը մարտի 5–ին ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանի հետ` մարզպետների մասնակցությամբ, խորհրդակցություն է անցկացրել։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՏԿԵ նախարարությունից հայտնում են, որ խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հանրակրթական ուսումնական հաստատությունների ենթակայության փոփոխության հետ կապված ընթացակարգային հարցեր։
Ժաննա Անդրեասյանը մանրամասն ներկայացրել է նախատեսվող փոփոխությունները, առաջիկա աշխատանքների կազմակերպման և իրականացման մանրամասները։

Territorial Administration Minister holds consultation
Armenia’s Minister of Territorial Administration and Infrastructure Davit Khudatyan held a consultation with Minister of Education, Science, Culture and Sport Zhanna Andreasyan, with the participation of regional governors.
During the meeting, procedural issues related to the change in the subordination of general education institutions were discussed.
Andreasyan presented in detail the planned changes and the organization and implementation of the upcoming work. A question-and-answer session with the regional governors followed.