Հայաստանի ԱԳՆ-ն շնորհավորել է Դոմինիկյան Հանրապետությանն Անկախության օրվա առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունն Անկախության օրվա կապակցությամբ շնորհավորել է Դոմինիկյան Հանրապետության ժողովրդին ու կառավարությանը։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ համապատասխան շնորհավորանքը ՀՀ ԱԳ նախարարությունը տարածել է X-ի միկրոբլոգում։
Felicidades a la República #Dominicana con motivo de su Día de la #Independencia.
— MFA of Armenia🇦🇲 (@MFAofArmenia) February 27, 2026
Extendemos nuestras más cálidas felicitaciones al pueblo y al Gobierno dominicanos, deseándoles paz, prosperidad y bienestar.@MIREXRD pic.twitter.com/ZfefuCHBMW
«Շնորհավորում ենք Դոմինիկյան Հանրապետությանը՝ Անկախության օրվա կապակցությամբ։ Մեր ջերմ շնորհավորանքներն ենք հղում Դոմինիկյան Հանրապետության ժողովրդին և կառավարությանը՝ մաղթելով նրանց խաղաղություն, բարգավաճում և բարեկեցություն»,-ասված է գրառման մեջ։

The Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia has congratulated the Dominican Republic on the occasion of Independence Day.
In a post on X, Armenia’s Foreign Ministry extended congratulations to the people and government of the Dominican Republic, wishing them peace, prosperity, and well-being.
“We congratulate the Dominican Republic on its Independence Day. We extend our warmest congratulations to the people and government of the Dominican Republic, wishing them peace, prosperity, and well-being,” the statement reads.