Վրաստանը դրական է գնահատում Ջեյ Դի Վենսի այցը Հայաստան և Ադրբեջան. Բոճորիշվիլի
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է Վրաստանի առաջին ալիքը, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոճորիշվիլին՝ հավելելով՝ այդ այցը ցույց է տալիս, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարևորում է Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատումը:
Նրա խոսքով՝ Թբիլիսին ևս իր ներդրումն է կատարում այդ գործընթացում:
Անդրադառնալով պնդումներին, թե Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցային ուղիների ապաշրջափակման պարագայում Վրաստանը կարող է դուրս մնալ տարածաշրջանային գործընթացներից՝ Բոճորիշվիլին նշել է, որ Վրաստանի դերն անհնար է թերագնահատել:
«Ոչ ոք չի բացառում այլընտրանքային ուղիների գոյությունը, և դրանում ոչ մի վատ բան չկա», - ասել է նախարարը:

Грузия положительно оценила визит Джей Ди Вэнса в Армению и Азербайджан - Бочоришвили
Как сообщает «Арменпресс» со ссылкой на Первый канал Грузии, об этом заявила министр иностранных дел Грузии Мака Бочоришвили, добавив, что визит показывает, что президент США Дональд Трамп придает большое значение установлению мира на Южном Кавказе.
По его словам, Тбилиси также вносит свой вклад в этот процесс.
Комментируя утверждения о том, что Грузия может оказаться вне региональных процессов, если будут разблокированы транспортные пути между Арменией и Азербайджаном, Бочоришвили отметила, что роль Грузии нельзя недооценивать.
«Никто не исключает существования альтернативных путей, и в этом нет ничего плохого», — сказала министр.