Վրաստանը դրական է գնահատում Ջեյ Դի Վենսի այցը Հայաստան և Ադրբեջան. Բոճորիշվիլի
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ինչպես հայտնում է Վրաստանի առաջին ալիքը, այս մասին հայտարարել է Վրաստանի արտաքին գործերի նախարար Մակա Բոճորիշվիլին՝ հավելելով՝ այդ այցը ցույց է տալիս, որ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը կարևորում է Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատումը:
Նրա խոսքով՝ Թբիլիսին ևս իր ներդրումն է կատարում այդ գործընթացում:
Անդրադառնալով պնդումներին, թե Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հաղորդակցային ուղիների ապաշրջափակման պարագայում Վրաստանը կարող է դուրս մնալ տարածաշրջանային գործընթացներից՝ Բոճորիշվիլին նշել է, որ Վրաստանի դերն անհնար է թերագնահատել:
«Ոչ ոք չի բացառում այլընտրանքային ուղիների գոյությունը, և դրանում ոչ մի վատ բան չկա», - ասել է նախարարը:

Georgia sees Vance’s Armenia-Azerbaijan trip as sign of U.S. commitment to South Caucasus peace
The Georgian Public Broadcaster’s Channel 1 reported that the foreign minister said the visit demonstrates that U.S. President Donald Trump attaches importance to establishing peace in the South Caucasus.
The foreign minister added that Georgia is making its contribution to the process.
Responding to claims that Georgia could be sidelined from regional processes if connectivity between Armenia and Azerbaijan is unblocked, she said that “it is impossible to underestimate Georgia’s role.”
“No one rules out the existence of alternative routes, and there is nothing wrong with that,” she said.