Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի միջազգային կոմիտեի տնօրենի հետ
Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպել է Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի միջազգային կոմիտեի տնօրեն Վիվիեն Լյուբչանսկիի հետ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանության տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպմանը քննարկվել է 2027թ. Հայաստանում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի 10-րդ միջազգային մարզամշակութային խաղերի կազմակերպման նախապատրաստական աշխատանքների ընթացքը։
Արման Խաչատրյանը վերահաստատել է Ֆրանկոֆոնիայի հոբելյանական խաղերը Երևանում բարձր մակարդակով հյուրընկալելու Հայաստանի հանձնառությունը։
Ընդգծել է Ֆրանկոֆոնիայի խաղերի կարևորությունը՝ որպես ֆրանկոֆոն մշակույթի և արժեքների տարածմանն ու ֆրանսերեն լեզվի զարգացմանը նպաստող նշանավոր միջոցառում։

Посол Армении во Франции встретился с директором Международного комитета Игр Франкофонии
Посол Армении во Франции Арман Хачатрян встретился с Вивьеном Любзански, директором Международного комитета Игр Франкофонии.
Как передает “Арменпресс” со ссылкой на сообщение посольства Армении во Франции, на встрече обсуждалась подготовительная работа к организации 10-х Международных игр Франкофонии, которые пройдут в Армении в 2027 году.
Арман Хачатрян подтвердил приверженность Армении проведению юбилейных игр Франкофонии в Ереване на высоком уровне.
Он подчеркнул важность Игр Франкофонии как значимого события, способствующего распространению франкоязычной культуры и ценностей, а также развитию французского языка.