Թրամփը դիտարկում է Իրանի դեմ գործողությունների տարբերակները․ NYT
ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը դեռ քննարկում է Իրանի դեմ հնարավոր գործողությունների տարբերակները։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է «The New York Times»-ը՝ հղում անելով ԱՄՆ վարչակազմի աղբյուրներին։
Պարբերականի տեղեկություններով՝ Սպիտակ տանը դիտարկվում են մի քանի սցենարներ, այդ թվում՝ռազմական գործողություններ Իրանի միջուկային ծրագրի և բալիստիկ հրթիռների արձակման հնարավորությունների դեմ, ամերիկյան հատուկ ջոկատայինների կիրառմամբ գործողություններ իրանական ռազմական թիրախների դեմ։
NYT-ի փոխանցմամբ՝ B-2 ռազմավարական ռմբակոծիչները, ինչպես նաև ԱՄՆ-ում տեղակայված այլ ռազմավարական ավիացիոն ուժեր գտնվում են բարձր մարտական պատրաստության մեջ։
Միաժամանակ նշվում է, որ վերջնական որոշման կայացման և գործողության իրականացման համար անհրաժեշտ է լրացուցիչ նախապատրաստություն, մասնավորապես՝ հակաօդային պաշտպանության համակարգերի տեղակայում Պարսից ծոցի տարածաշրջանում՝ ամերիկյան ռազմակայանների պաշտպանությունն ապահովելու նպատակով։

Трамп рассматривает варианты действий против Ирана: NYT
Как передает Арменпресс, об этом передает издание The New York Times, ссылаясь на информированные источники в Белом доме.
Согласно сообщению издания, Белый дом рассматривает несколько сценариев, включая военные действия против иранской ядерной программы и возможностей запуска баллистических ракет, а также операции с использованием американских сил специального назначения против иранских военных целей.
По данным NYT, стратегические бомбардировщики B-2, а также другие стратегические авиационные силы, базирующиеся в Соединенных Штатах, находятся в состоянии повышенной боевой готовности.
В то же время отмечается необходимость дополнительной подготовки для принятия окончательного решения и осуществления операции, в частности, развертывания систем противовоздушной обороны в районе Персидского залива для обеспечения защиты американских военных баз.