Այս պահի դրությամբ ՔՊ-ի համար կոնկրետ մրցակից չկա․ ԱԺ նախագահ
Այս պահի դրությամբ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության համար ակնհայտ մրցակից չի երևում։ «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտարարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանը՝ պատասխանելով լրագրողի հարցին, որ արդեն որոշակիանում են ընտրական ցուցակներն իրենց պոտենցիալ վարչապետի թեկնածուներով, և ով է, ըստ նրա, ՔՊ-ի հիմնական մրցակիցը։
«Պետք է ասեմ, որ այս պահի դրությամբ կոնկրետ մրցակից ակնհայտ չի երևում, և դա միայն իմ կարծիքը չէ, դա մեր քննարկումներն են ցույց տալիս, որովհետև դաշտում կա վաղուց կայացած ուժ, որը լավ կուսակցական համակարգ ունի և իր հավակնության մասին է հայտնել։ Դաշտում կա նոր ուժ, որը հավակնում է երիտասարդների մի մասի ձայներին։ Նույնիսկ մի քանի նման ուժ կա, որոնք փորձում են երիտասարդների համար առաջարկություն անել։ Կա նաև ուժ, որը իրեն անակնկալի պես է պահում, բայց որքան շատ են այդ ուժի ներկայացուցիչները խոսում, այնքան ակնհայտ է դառնում, որ անակնկալ չկա։ Մի խոսքով՝ խճանկարի բոլոր գույները կան, և անկեղծ՝ ակնհայտ չէ, թե որն է իրական մրցակիցը»,- ասաց Սիմոնյանը։
Նրա խոսքով՝ իշխող ուժը մշտապես ամենամեծ և առաջին մրցակիցը համարում է ինքն իրեն։
«Մեր խոսակցությունը Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդի հետ ստացվել է, և այդ խոսակցությունը շարունակվում է և շարունակվելու է, դրա համար չեմ կարող կենտրոնանալ և կոնկրետ բան ասել»,- ընդգծել է ԱԺ նախագահը։

На данный момент у ГД нет конкретного конкурента: спикер Национального собрания Армении
Как передает Арменпресс, об этом заявил спикер Национального собрания Республики Армения Ален Симонян, отвечая на вопрос журналиста, что избирательные списки с потенциальными кандидатами в премьер-министры уже определяются, и кто, по его мнению, является главным конкурентом ГД.
«Должен сказать, что на данный момент явного конкурента не видно, и это не только мое мнение, это подтверждают наши обсуждения, потому что на политической арене есть давно устоявшаяся сила, обладающая хорошей партийной системой и заявившая о своих амбициях. Есть и новая сила, которая претендует на голоса части молодежи. Есть даже несколько таких сил, которые пытаются представить предложение молодежи. Есть также сила, которая презентует себя как неожиданность, но чем больше говорят представители этой силы, тем очевиднее становится, что никакой неожиданности нет. Короче говоря, есть все цвета мозаики, и, честно говоря, неясно, кто является настоящим конкурентом», — сказал Симонян.
По его словам, правящая власть всегда считает крупнейшим и главным конкурентом саму себя.
«Наш диалог с народом Республики Армения состоялся, этот разговор продолжается и будет продолжаться, поэтому я не могу сконцентрироваться и сказать что-то конкретное», — подчеркнул спикер Национального собрания.