Ռուսաստանը և ԱՄՆ-ն քննարկում են առևտրատնտեսական փոխգործակցությունը. Պեսկով
Ռուսաստանը և ԱՄՆ-ն աշխատանքային խմբի շրջանակներում քննարկում են հնարավոր առևտրատնտեսական փոխգործակցության հարցերը: Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «ՌԻԱ Նովոստի» գործակալությունից, այդ մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը։
«Դրանք առևտրատնտեսական փոխգործակցության, հնարավոր և առաջարկվող առևտրատնտեսական փոխգործակցության հարցեր են. դրանք օրակարգում են և դրանք քննարկվում են։ Մենք հույս ունենք, որ այդ քննարկումները կշարունակվեն», - լրագրողներին ասել է Պեսկովը։
«Ներկայում իրավիճակը դե-ֆակտո այնպիսին է, որ գործնականում մինչև ուկրաինական կարգավորման հասնելը դժվար թե հնարավոր լինի որևէ կոնկրետ բանի մասին խոսել, և առայժմ դա սահմանափակվում է քննարկումներով», - ընդգծել է նա:
«Բայց եթե, այնուամենայնիվ, մենք առաջ շարժվենք խաղաղ կարգավորման ուղիով, ապա այդ ժամանակ սա կարող է արդեն անցնել կիրառական հարթություն», - ամփոփել է Պեսկովը։

Россия и США обсуждают возможное торгово-экономическое взаимодействие: Песков
Россия и США обсуждают вопросы возможного торгово-экономического сотрудничества в рамках рабочей группы. Как передает "Арменпресс" со ссылкой на "РИА Новости" об этом сообщил пресс-секретарь президента России Дмитрий Песков.
“Там вопросы торгово-экономического взаимодействия, возможного и предлагаемого торгово-экономического взаимодействия - они фигурируют на повестке дня, и они обсуждаются. Эти обсуждения, мы надеемся, будут продолжены”, — заявил Песков журналистам.
“Нынешняя фактическая ситуация такова, что на практике, пока не будет достигнуто украинское урегулирование, говорить о чём-либо конкретном вряд ли удастся, и пока это ограничивается дискуссиями”, — подчеркнул он.
“Но если, тем не менее, мы продвинемся по пути мирного урегулирования, то это уже может перейти на прикладной уровень”, — заключил Песков.