Հայկ Կոնջորյանն ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի դեսպանին
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը փետրվարի 12-ին ընդունել է Հայաստանում Շվեդիայի Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Եվա Սունդքվիստին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ԱԺ-ի տարածած հաղորդագրությունից, ողջունելով դեսպանին՝ Հայկ Կոնջորյանը կարեւորել է Հայաստան-Շվեդիա սերտ համագործակցությունը: Խմբակցության ղեկավարն ընդգծել է տարբեր ուղղություններով փոխգործակցությունը զարգացնելու անհրաժեշտությունը:
Հայկ Կոնջորյանը բարձր է գնահատել Շվեդիայի աջակցությունը Հայաստանում ժողովրդավարական բարեփոխումների գործընթացին: Այդ համատեքստում ընդգծվել է ՄԱԶԾ «Նոր Հայաստան` ժամանակակից խորհրդարան» ծրագրի իրականացումը, որը, խմբակցության ղեկավարի գնահատմամբ, նպաստել է ԱԺ աշխատակազմի մասնագիտական եւ փորձագիտական կարողությունների ուժեղացմանը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Եվրամիություն ընդլայնվող գործակցության, տարածաշրջանային զարգացումների, ինչպես նաեւ հունիսին տեղի ունենալիք խորհրդարանական ընտրությունների վերաբերյալ:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար՝ Եվա Սունդքվիստը խոսել է երկկողմ համագործակցության օրակարգից՝ ներկայացնելով Հայաստանում Շվեդիայի կողմից իրականացվող բազմաթիվ ծրագրերը:

Head of Civil Contract Faction Hayk Konjoryan receives Ambassador of Sweden
On February 12, the Head of the National Assembly Civil Contract Faction Hayk Konjoryan received the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Kingdom of Sweden to Armenia Eva Sundquist, the press service of the Parliament said in a readout.
Welcoming the Ambassador, Hayk Konjoryan highlighted the Armenia-Sweden close cooperation. The Head of the Faction underscored the need to develop collaboration in various directions.
Hayk Konjoryan highly appreciated the support of Sweden for the process of democratic reforms in Armenia. In that context, the implementation of the UNDP Modern Parliament for a Modern Armenia Project was emphasized, which, as the Head of the Faction assessed, promoted strengthening the professional and expert capabilities of the NA staff.
The interlocutors exchanged ideas on expanding Armenia-European Union partnership, regional developments, as well as the parliamentary elections to be held in June.
Expressing gratitude for the reception, Eva Sundquist spoke about the agenda of bilateral cooperation, presenting the numerous projects being implemented by Sweden in Armenia.