Շիրակի մարզում ինքնասպանության փորձ է կանխվել
Պարեկների և փրկարարների օպերատիվ աշխատանքի արդյունքում Շիրակի մարզում ինքնասպանության փորձ է կանխվել։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում է ՀՀ ՆԳՆ-ն։
Շիրակի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոնը փետրվարի 6-ին՝ ժամը 19։44-ին, ահազանգ է ստացել, որ քաղաքացին ցանկանում է ինքնասպանություն գործել՝ նետվելով կամրջից։
Դեպքի վայր են մեկնել մարզի փրկարարներն ու պարեկները։
Պարեկների և փրկարարների օպերատիվ ու արհեստավարժ աշխատանքի շնորհիվ քաղաքացու ինքնասպանության փորձը կանխվել է․ նա տեղափոխվել է ՆԳՆ ոստիկանության Արթիկի բաժին:
Ոստիկանների ու փրկարարների համատեղ գործողությունների արդյունքում հերթական նման իրավիճակը հաղթահարվեց առանց մարդկային կորուստների։

В Ширакской области предотвращена попытка самоубийства
В результате оперативной работы патрульных и спасателей в Ширакской области предотвращена попытка самоубийства.
Как передает Арменпресс, об этом сообщило Министерство внутренних дел Республики Армения.
6 февраля в 19:44 часов в Центр кризисного управления Ширакского областного спасательного управления поступило сообщение о том, что гражданин собирается покончить жизнь самоубийством, спрыгнув с моста.
На место выехали спасатели и патрульные из этого района.
Благодаря оперативной и профессиональной работе патрульных и спасателей удалось предотвратить попытку самоубийства гражданина: его доставили в Артикское отделение полиции Министерства внутренних дел.
В результате совместных действий полиции и спасателей удалось предотвратить очередную подобную ситуацию без человеческих жертв.